Wpis z mikrobloga

#bieganie #biegajzwykopem
Siemanko biegacze. Zwracam się z takim pytaniem, ponieważ w weekend planuję start w swoim pierwszym biegu w życiu na 100 km. I pytanko brzmi: Jakie posiłki u Was i nawodnienie najlepiej się sprawdzały na trasie? Wiadomo, na każdego biegacza działają zupelnie inne metody żywieniowe. Chodzi mi jednak ogólnikowo, co polecacie spożywać na trasie takiej setki.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@optimusprime2:

– na trasie przewidziane jest 6 punktów odżywczych: 15,5km (Świerklaniec Bizja), 30km (Kalety Zielona most), 52 km (przepak Strąków), 72km (Przeczyce MarinaSurf), 83km (Dąbie stadion), 93km (Góra Dorotka)


Od zeszlego weekendu tankowalbym min 2L wody dziennie dodatkowo, ja mam problem z piciem ogolnie, stad zawsze przed dluzszymi heheszkami, pakuje pod korek tak 7 dni wczesniej, liczac ze moze organizm zglupieje i mu nie bedzie brakowac na trasie.
W trase wzialbym 1,2L-1,4L max, 2 softy 0,5L izo/woda, do tego jeden soft 0,2-0,33L z woda i zapasowy w razie #!$%@? (zapasowy moze robic za kubek na punktach, bo teraz ciezko
  • Odpowiedz
@optimusprime2: ja robię tak: co godzinę jem żel, do picia mam litr, w jednym softflasku woda, w drugim izo. Jak są długie przeloty między punktami, to mam jakieś batony i przegryzam co 20-30 min. Na punktach jem co jest, najchętniej coś nie słodkiego makaron/ryż/ziemniaki/pieczywo/zupa i owoce. Na długich biegach powinien być przynajmniej jeden punkt z ciepłym żarciem, a często jest ich więcej. Na biegach nie przepadam za kabanosami/wędlinami, itp, bo
  • Odpowiedz