Wpis z mikrobloga

Wczoraj potrącił mnie samochód. Ja na rowerze, wypadek z jego winy.
Masakra jak mnie boli wszystko, szyja, dupa, noga. Chodzić mogę o kulach.
Szczęście ze nic nie złamane. Wypadek przy prędkości 20km/h wiec upadek z roweru spowodował więcej szkody niż uderzenie samochodu.
Ehhh… od 12 lat do pracy dojeżdżam rowerem i pierwszy raz w życiu wypadek :(
#zalesie #holandia
  • 24
  • Odpowiedz
@horus666 czemu niestety? rowerzyści i przodnie zwykle zakładają ze samochód ich widzi, zahamuje a wy uwagę na drogę i otoczenie macie gdzieś i uważacie się zwolnieni z tego obowiązku
  • Odpowiedz
@kopytakonia: jeżdżę na rowerze, mam prawo jazdy i samochód osobowy, którym też jeżdżę i szlag mnie trafia jak postmodernistyczne patusy w swoich SUVach mijają mnie na rowerze o 20cm albo spychają na pobocze, kiedy spaceruję po okolicy.
  • Odpowiedz
  • 6
@kopytakonia jezdze przepisowo. 90% mojej drogi to drogi rowerowe. Jest tylko odcinek 200m gdzie muszę wjechać na ulice by potem znowu wjechać na drogę rowerowa i na tym odcinku gdy zasygnalizowałem skręt w lewo będąc przy lewej krawędzi pasa zostałem uderzony przez wymijający pojazd z lewej strony.
  • Odpowiedz
  • 14
@kopytakonia Nie kumam Cię. Jeśli wina rowerzysty ze się zamyśli to jedziesz po rowerzystach jak po burej suce, a jak kierowca samochodu to „oj zdarza się”?
Zmień priorytety. To kierowca samochodu ma ponad tonowy pojazd, a rowerzysta jest bardzo narażony na ciężki uszczerbek na zdrowiu, wiec jednak to kierowcy samochodów powinni być znacznie czujniejsi na drodze niż pieszy/rowerzysta
  • Odpowiedz
  • 6
@kopytakonia tak. Jego pojazd znacznie mniej zagraża zdrowiu i życiu innych uczestników ruchu. Jak jedziesz samochodem musisz pamiętać ze twój pojazd z łatwością może zabić innych uczestników ruchu, wiec wymaga się od kierowców szczególnej ostrożności
  • Odpowiedz
@Tymariel: Plus. Jeszcze dodam - może ma to niewielki związek z ruchem drogowy i rowerami ale co do zasady jest to istotnie rzecz warta uwagi: w ruchu powietrznym pierwszeństwo z reguły ma pojazd wolniejszy.
  • Odpowiedz
kierowca samochodu ma ponad tonowy pojazd, a rowerzysta jest bardzo narażony na ciężki uszczerbek na zdrowiu, wiec jednak to kierowcy samochodów powinni być znacznie czujniejsi na drodze niż pieszy/rowerzysta


@Tymariel: Bez sensu - skoro to rowerzysta jest bardziej narażony, to on powinien być czujniejszy na drodze ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@Tymariel: wielu rzeczy nie mamy a by się przydały. Tak czy inaczej jedynie stwierdzam fakt, że to osoba bardziej narażona powinna być bardziej czujna. Nie znaczy to, że kierowcy nie powinni być czujni i uważać na rowerzystów i pieszych itp. Ale stwierdzenie, że to oni powinni być bardziej czujni, jest bez sensu.
  • Odpowiedz