Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci

Według szacunków liczba ludności w Polsce w 2060 r. wyniesie 30,9 mln. Na koniec 2023 r. było nas 37,635 mln. To oznacza, że w przeciągu 35 lat ubędzie 6,735 mln Polaków. Co roku będzie znikało ok 200 000 ludzi. Dokładnie tyle ile co roku powstaje nowych mieszkań.
  • 7
  • Odpowiedz
@ryfke: Z ciekawości wrzuciłem sobie te dane do modelu i jeżeli faktycznie te szacunki się spełnią, to wychodzi na to że w 2060 w Polsce będzie brakowało ok. 2 miliony mieszkań.
  • Odpowiedz
@WielkiPowrut88: dokładnie. Jak się okaże że ci wymierający Polacy zostawili mieszkanie z grzybem, robalami, w starej kamienicy bez windy, wykończenie PRL+ do kapitalnego remontu łącznie z instalacjami i wyrównywaniem pionów, nieocieplone budynki z kosmicznymi czynszami albo ewentualnie stary dom na wsi gdzie psy doopami już nawet nie szczekają, bo nikogo tam nie ma to dopiero zrobią oczy jak 5 złotych
  • Odpowiedz
@#!$%@?: Będziemy burzyć całe kwartały kamienic i po pgrowskich blokowisk. No chyba że wjedzie na nie konserwator zabytków (ale to wtedy sie przerobi na eleganckie i nowoczesne lofty)
  • Odpowiedz
@ryfke: w mieszkaniu które zostawi mi moja babcia będę mógł zrobić co najwyżej kurnik. Drewniany domek zaraz przy ruchliwej drodze gdzie jeżdżą ciężarówki, nakryty jakąś blachodachówką. Już nie mogę się doczekać.
  • Odpowiedz
Jak się okaże że ci wymierający Polacy zostawili mieszkanie z grzybem, robalami, w starej kamienicy bez windy, wykończenie PRL+ do kapitalnego remontu łącznie z instalacjami i wyrównywaniem pionów, nieocieplone budynki z kosmicznymi czynszami albo ewentualnie stary dom na wsi gdzie psy doopami już nawet nie szczekają


@#!$%@?: teraz takie mieszkania w Warszawie chodzą po 15-17k z m2 i tak jest ciężko wygrać licytację ze stadem fliperów i inwestorów.
  • Odpowiedz