Wpis z mikrobloga

#wot cześć, grałem kiedyś przez jakiś czas i wróciłem po 6 latach, pooglądałem jakieś poradniki ale mam jeszcze pytania:
- na co zwrócić robiąc sidescrapa (bo wydaje mi się, że robię go dobrze, a i tak dostaje strzały w przod kadłuba), czy pozycja przeciwnikow ma wpływ? Przykładowo, stoję po lewej stronie za budynkiem, przeciwnik jest po prawej stronie, ma prawo mnie strzelić w kadłub o ile robię prawidłowego sidescrapa?
Jakie parametry wpływają na możliwość robienia sidescrapa?
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wojciechovsky: Daruj sobie ciężkie i tego sidescrapa. W dzisiejszym wot to mięso armatnie. Dojedziesz na mordownie, oddasz parę strzałów i po bitwie, bo bitwy są mega szybkie. Tylko medy - szybsze, lepsza penetracja, dmg na strzał wysokie, niektóre są całkiem dobrze opancerzone, można zrotować jak flanka pada. Tym jeszcze można coś ugrać nawet jak bitwa przegrana i gonić dmg jak wygrana.
  • Odpowiedz
@zonecom właśnie gram medami i nimi lepszy wynik zazwyczaj robię, ale też od czasu do czasu chce sobie zagrać takim ciężkim ale właśnie z nimi mam problem i szukam przyczyn co robię źle. Bo jak widzę czasami enemy sidescrap’a to stoi pod takim kątem, że wszystko odbija, w kadłuba w ogóle nie widać i we mnie ładuje aż miło :(,)
  • Odpowiedz
  • 1
@Wojciechovsky: głównie kształt kadłuba z przodu (np. takie is'y z nosem szczupaka mają p--------e i łatwiej w nie strzelać w przód niż w 113 czy tam vs.55 kiedy się kątują) oraz umiejscowienie wieży w kadłubie (łatwiej mausem zrobić sidescrapa bo chowasz praktycznie przód przyklejając się do budynku niż innym czołgiem z wieżą z przodu).

swoją drogą "drapanie boków" nie zawsze działa i wyszło z mody bo nikt nie ma na
  • Odpowiedz
  • 1
@Wojciechovsky: is'y (taki IS-7 albo IS-4) mają mocne wieże więc powinieneś grać na tzw. hulldown, czyli chowanie kadłuba i wystawianie wieży z jakiegoś nasypu, np. na himmelsdorfie jest ich od ch*ja na przepychaczu (linia nr. 8) lub okienek (ensk).
  • Odpowiedz
@Wojciechovsky: Jak kąt będzie zbyt mały to możesz odjechać na tyle, że będzie widać dolną płytę. Jak będzie za duży to będą ordynarnie przebijać w bok, co jest najgorszą opcją, bo przeciwnik nie ma wtedy żadnej trudności. Wiele ciężkich czołgów można przebić także w wieżę, więc często trudno jest uniknąć pokazywania jakichkolwiek weakspotów. Natomiast ja bym zwrócił uwagę na poprawę celności i stabilizacji, tak żeby strzelić jak najszybciej i ruszyć
  • Odpowiedz