Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu mówiło się o tym że tvp dostaje miliardy podczas gdy te pieniądze powinny zostać przeznaczone na onkologię. Za bardzo nie śledziłem wątku ale z racji tego że zmienił się zarząd TVP jak i osoby które decydują o tym ile ma pójść na TVP a ile na onkologię - czy coś w tej kwestii się zmieniło?
#pytanie #tvp #tvpis
  • 28
  • Odpowiedz
  • 0
źródło moich szacunków co do dotacji dla grupy TVP?


@aarahon: no mówisz o tym że dotacje są mniejsze, więc warto byłoby zobaczyć jakiś artykuł/porównanie czy rzeczywiście tak jest
  • Odpowiedz
@a665321: a, no to z doniesień medialnych dowiedziałem się że były dwie transze do tej pory i dostali poniżej miliarda, dotowaniem TVP ma zajmować się minister i nie będzie jak poprzednio że te pieniądze im się po prostu należą.
Transze były dwie, raz 220 mln i trochę ponad 600 mln.
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Miliony-zlotych-z-rezerwy-budzetowej-dla-TVP-Uzgadniamy-kolejne-transze-8704374.html
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tvp-dotacja-budzet-panstwa-2024-rok-abonament-rtv
  • Odpowiedz
czyli na tvp nadal idą miliardy,


@a665321: tak, na przykład te które TVP generuje z reklam.

czy na onkologię znalazły się pieniądze czy jeszcze nie?


@a665321: a trzeba było szukać pieniędzy na onkologię?

no i też rząd chciał przeznaczyć na tvp 3 mld:


@a665321: potrzebne źródło. To co podajesz to nie jest potwierdzenie tego że rząd chciał to zrobić. Ba, w poprzedniej wersji budżetu pieniądze miały być obligatoryjnie wypłacone
  • Odpowiedz
widzę że jest gorzej niż myślałem


@a665321: tak, jest gorzej bo na proste pytania nie potrafisz odpowiedzieć. I na na pytania zadane na podstawie twoich słów xD
  • Odpowiedz
  • 0
zyli na tvp nadal idą miliardy,


@a665321: tak, na przykład te które TVP generuje z reklam.


@aarahon: w dupie mam to ile generują z reklam, liczy się dla mnie to że idą miliardy z budżetu

czy na onkologię znalazły się pieniądze czy jeszcze nie?


@a665321: a trzeba było szukać pieniędzy na onkologię?


@aarahon: po pierwsze KO miało przeznaczyć miliardy z tvp na onkologię. po drugie to rozumiem że
  • Odpowiedz
w dupie mam to ile generują z reklam, liczy się dla mnie to że idą miliardy z budżetu


@a665321: no i właśnie o to chodzi - wpływ z reklam oraz z budżetu to ponad 2 mld złotych które idą Z BUDŻETU!

po pierwsze KO miało przeznaczyć miliardy z tvp na onkologię. po drugie to rozumiem że wtedy brakowało na onkologię ale już nagle po wyborach nie brakuje?


@a665321: po pierwsze
  • Odpowiedz
  • 0
tak, oczywiste fakty mam Ci przedstawiać?


@aarahon: no to że wpływy z reklam nie wpływają do budżetu tvp tylko do budżetu państwa to dosyć nieoczywisty fakt. Czekam na jakieś potwierdzenie.
  • Odpowiedz
@a665321: no wrzuciłeś zdjęcie które nie potwierdza tego co napisałeś. Po co to zrobiłeś?
Gdybyś nie wiedział:
leczenie chorych na raka =/= onkologia.
Z TVP =/= NA TVP

no to że wpływy z reklam nie wpływają do budżetu tvp tylko do budżetu państwa to dosyć nieoczywisty fakt. Czekam na jakieś potwierdzenie.


@a665321: a kto tak twierdzi do #!$%@? nędzy? Czemu ciągle piszesz jakieś bzdury? Jeśli masz zamiar napisać że ja
  • Odpowiedz