Wpis z mikrobloga

  • 0
@user_no_4: Rekrutowałem sporo juniorów/midów (domiemanych) i 99% z nich nie ma pojęcia co robią, nie wiedzą nawet takich podstaw jaki algorytm jest zaimplementowany pod gotową metodą sortującą której używają, ale przed tym oczywiście zachłanna pewność siebie niczym wy na wykopie. Pokaż mi swoje projekty z githuba to ci powiem.
  • Odpowiedz
@kuba181797: A po co dobre wzorce i praktyki w czymś, co ma być sklepane szybko, tanio i po prostu jako tako w miarę stabilnie działać? Komu na co wiedzieć, jaki tam algorytm siedzi pod metodą sortowania, jak nie masz doktoratu z matematyki to i tak lepszego nie napiszesz. Od czasów Wujka Boba dużo się pozmieniało, nad czym też ubolewam.
  • Odpowiedz
@kuba181797: gnije z seniorów vel przedwczesna optymalizacja i czystość kodu xD zachowujecie się jakbyście mieli problemy natury synchronizacji zegarów w rozproszonych systemach, a tak naprawdę waszym największym problemem jest N+1 xD
  • Odpowiedz
@kuba181797: bądź uczciwy chociaż tutaj na Wykopie, spójrz ojcu sprawiedliwemu choć nie programującemu w oczy i odpowiedz szczerze na moje pytanie: stworzyłeś swoje konto do baitowania na programistycznych tagach?
  • Odpowiedz
Jako junior klepiesz cruda tak żeby działał. Srasz na wzroce bo ich nie znasz.
Jako w miarę dobry mid piszesz cruda z cudami na kijach, CQRS, #!$%@? muje, dzikie węże.
Jako senior* klepiesz cruda tak żeby działał. Bo to tylko crud, nie ma sensu tracić czasu na wzorce.

*senior w domyśle rozsądny i doświadczony a nie 'senior' z polskego SH po 2 latach w projekcie
  • Odpowiedz
@kuba181797: Teraz CRUDów się zbyt często nie pisze. Wiele frameworków ma generatory kodu, które generują CRUD lub go scaffoldują. Reszta to wprowadzane poprawek i dostosowywanie do użytkownika.
  • Odpowiedz
ale przed tym oczywiście zachłanna pewność siebie niczym wy na wykopie.


@kuba181797: Ciężko uwierzyć że mogłeś kogoś gdzieś sprawdzać i że siedzisz w IT, skoro czytanie ze zrozumieniem cię przerosło ( ͡º ͜ʖ͡º)

No chyba że nie ogarnąłeś do kogo piszesz komentarz... Tylko że to też wyklucza posiadanie odpowiedniego poziomu zdolności poznawczych niezbędnych w iT ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz