Wpis z mikrobloga

@PierdekAlonso: sprawa jest już przekazana do ef bi aj, pewnie już jakieś drony i satelita cię szuka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pisanie o tym na wypoku to był błąd, śpij w gaciach, bo o 5 rano mogą i wyebać drzwi i cię wyprowadzić na waleta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@PierdekAlonso: nic ci w praktyce nie powinno grozić, to jest wykroczenie z art. 87a ustawy Prawo przewozowe, obarczone karą grzywny w wysokości od 20 do 5000 zł (art. 24 § 1 ustawy - Kodeks wykroczeń z kolei tu się kłania). Jeżeli nie znają twojej tożsamości, to najpewniej przewoźnik/kanary/zarząd dróg miejskich zgłoszą zawiadomienie na policji o możliwości popełnienia wykroczenia (to jest w zasadzie jedyne co mogą zrobić).

Nie wiem, na ile policja przyłoży się do ustalania sprawy wykroczenia obarczonego grzywną minimum 20 zł, ale się domyślam ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na 99,99% umorzenie postępowania z powodu niewykrycia sprawcy. To tak, jakby policja miała wszczynać postępowania wobec wszystkich 18 latków z alkoholem na mieście na podstawie zapisów monitoringu miejskiego. Zakładając, że cię złapią, to i tak grozi Ci max mandat w widełkach, które podałem (no chyba, że nie przyjmiesz, to wtedy piszą wniosek o ukaranie do sądu).

Aha, i jakby co to policja w postępowaniu mandatowym może nałożyć grzywnę max do 500 zł w tym przypadku (art. 96 § 1 k.p.s.w.), więc choć formalnie za to wykroczenie jest od 20 do 5000 zł, to dla Ciebie widełki mandatu będą
  • Odpowiedz