Wpis z mikrobloga

#kredyt2procent #nieruchomosci #pkobp

Do końca czerwca mam wypłacić ostatnią transzę bk2%. Budowa dość sprawnie idzie deweloperowi i większość z podpunktów ujętych w harmonogramie jest już zrealizowane.

Pytanie czy mogę już zlecić wypłatę ostatniej transzy czy muszę czekać na zakończenie budowy?

W jakim momencie składa się wniosek o skrócenie czasu karencji do banku? Wiem, że w PKO BP trzeba to zrobić w oddziale. Miał ktoś podobny problem?

Ciężko znaleźć jakieś jednoznaczne informacje. Płacenie samych odsetek bez kapitału jest strasznie irytujące i chciałbym to jak najszybciej zakończyć.
  • 5
  • Odpowiedz
@mavio0zo: A co wynika z umowy ? Pekao w swoich umowach nie wpisywało konieczności zakończenia danego etapu przed wypłatą i znam takich co wypłacili wszystkie transze mimo że do zakończenia budowy był jeszcze rok xD
  • Odpowiedz
  • 0
@DeoLawson: w umowie jest napisane, że złożenie dyspozycji transzy zgodnie z harmonogramem płatności. A harmonogram płatności mówi, żeby wypłacić DO końca czerwca.
  • Odpowiedz
@mavio0zo: wpłacasz w takim terminie, jak Ci każe umowa. U mnie budowa jest do końca czerwca i taki sam termin płatności ostatniej transzy.

Poza tym nie wiem czy wypłacałeś poprzednie transze (zakładam, że tak), ale mi PKO BP wypłacało poprzednią transzę ponad 2 tygodnie (chyba prawie pod 3) i gdybym nie dzwonił do nich, że trochę chyba za długo, to mieliby #!$%@?. Dewelopera interesuje to, kiedy on ma kasę na rachunku
  • Odpowiedz
@DeoLawson: w umowie jest napisane, że złożenie dyspozycji transzy zgodnie z harmonogramem płatności. A harmonogram płatności mówi, żeby wypłacić DO końca czerwca.


@mavio0zo: W takim przypadku możesz już złożyć dyspozycję wypłaty ostatniej transzy i po jej zrealizowaniu wniosek o skrócenie karencji (opłata 150 zł).
  • Odpowiedz