Wpis z mikrobloga

  • 535
@Jestem_Tutaj: federalizacja na wzór Szwajcarii by się zdała. Chcą kasę z podatków na kościółek i aferzystów płacić? Niech płacą. Chcą zakazać aborcji? Niech zakazują. Tylko niech wszystkich innych do tego nie zmuszają.
  • Odpowiedz
@Jestem_Tutaj no cóż PiS odwalił kawał dobrej roboty uruchamiając swoją machinę medialną. Zrobili to na długo zanim przejęli władzę na osiem lat. Te wszystkie „niezależne” portale internetowe, prasa drukowana, usłużni publicyści, komentatorzy, dziennikarze. Uruchomienie TV Republika i zaciągnięcie później tego na anteny TVP. To procentuje… mamy rzeszę obywateli która nie chce już odbierać innego przekazu niż ten podawany przez partie. PiS hodował sobie sektę - tych ludzi nie interesuje względnie obiektywna
  • Odpowiedz
@szczurek_87 Zgadzam się. Jeżeli chodzi o propagandę i zalew gówna medialnego do tępych głów wyborców o niskim IQ to pis jest bezkonkurencyjny.
Aż dziwne, że PO tak się miota i mając kasę nie wjeżdża z podobną propagandą na twardo, nie zatrudnia specjalistów od socjologii i reklamy. Przez to np. przerypali wybory 8 lat temu, bo kiepsko wyjaśnili ludowi, że zmiany emerytalne będą powolne i ich prawie, że nie obejmą.

A teraz
  • Odpowiedz
@Jestem_Tutaj: może zirytowało ich uwalenie dużych projektów infrastrukturalnych, może ustawa wiatrakowa którą władza próbowała przepchać od razu po wyborach, a może ograniczenie lekcji religii dla ich dzieci i wnuków. Władza ich nie szanuje więc głosują na największą partię opozycyjną i nie można mieć do nich pretensji. Najlepiej byłoby zakończyć tą polaryzacje i przestać gnoić pokonanych, ale to nie jest na rękę dwóm największym partiom
  • Odpowiedz
@dafto: W II RP województwo wileńskie było najbiedniejsze i państwo nawet nie zamierzało w nie inwestować. Dzisiaj region wileński (już na Litwie) jest 29 regionem Unii pod względem PKB na mieszkańca. Dolny Śląsk jest 125, Wielkopolska 131.
  • Odpowiedz
  • 13
@szach-perski: Jakie ograniczenie religi? Dzieciaki same nie chcą chodzić do kościoła i to głównie przez to co robił pis.

A co do zalet pisu, to oni jako jedyni dotrzymali swoich obietnic wyborczych. Co jest ewenementem w historii polskiej polityki.
  • Odpowiedz
Dzisiaj region wileński (już na Litwie) jest 29 regionem Unii pod względem PKB na mieszkańca. Dolny Śląsk jest 125, Wielkopolska 131.


@DrCieplak: tylko, że Litwa już za wiele więcej to nie ma. U nas jest o wiele więcej centrów przemysłowych/usługowych
  • Odpowiedz
@dafto: Ja bym się jednak nie zgodził, bo to wprowadziłoby jeszcze większe podziały w społeczeństwie np. w systemie edukacji. Szwajcaria jest mniejsza i wbrew pozorom te podziały nie są tak duże.
  • Odpowiedz

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Jestem_Tutaj: na Śląsku ko 40%, pis 36%
To nie problem wschodu jako takiego tylko prowincji, na wschodzie więcej ludzi żyje w małych miasteczkach i na wsiach, również dlatego że przez dekady inwestycje szły tylko na zachód
  • Odpowiedz
@hansschrodinger: A tu się nie zgodzę. Nawet jak ktoś pisze/publiuje idiotyzmy to powinien mieć do tego pełne prawo dopóki nie łamie czyichś praw. Po prostu opinia publiczna i media powinny mieć równie mocną falę edukacyjną i prostowani propagandy. Tak jak te słynne przypisy na twitterze.
  • Odpowiedz