Wpis z mikrobloga

Bambinizm to choroba psychiczna, na którą ludzie powinni być przymusowo leczeni. Nasz humanizm pozwala nam na dobre traktowanie wszystkich istot żywych, ale to człowiek jest nadrzędnym gatunkiem, wobec którego powinniśmy czuć empatię. Amstaff czy inny kundel pitbullowy to bezduszne bestie działające na instynkcie wynikającym z ich genetyki. Nic więcej. Przypisywanie psom emocji wynika z naszej zdolności do tworzenia więzi z przedmiotami – samochodem, pluszakiem, długopisem, patelnią. Wystarczy nadać imię, a już widzimy rzeczy martwe w innym świetle. Pies to nic więcej jak rzecz.

Może to również wynika z bycia bombardowanym antropomorfizacją wszystkiego w produktach dla dzieci w kluczowym okresie rozwoju człowieka. Gadające zwierzęta, samochody, drzewa, zabawki. Disney, Pixar i inne firmy produkujące animacje mogą siać większe spustoszenie w umysłach ludzi, niż nam się wydaje. Może to właśnie załamanie relacji międzyludzkich wynika z tego, że dla niektórych ważniejszy jest telefon, audi, pies czy ulubione buty niż inny człowiek.

#bekazpodludzi #patologiazewsi #patologiazmiasta #dogpill #psiarze #bambinizm
ignorancie - Bambinizm to choroba psychiczna, na którą ludzie powinni być przymusowo ...

źródło: 1642ebe0747230275cfdd9fbd7923da6fe7bcdf55e0631945f7daab6a77a41a1

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
@ignorancie no ale nie da się ukryć, że małe dzieci nie powinny wychodzić z psami ani się do nieznanych psów przymilać, miałam okazję wychodzić dwa ostatnie tygodnie z moim psem i idzie jakiś bachor z amstaffem na smyczy, który podbiegł do mojej i młody nie mógł go utrzymać a matka „on chce się tylko bawić”. no taki #!$%@?
  • Odpowiedz
  • 1
@lukija: mam kogoś w rodzinie co sobie szedł po drugiej stronie drogi na osiedlu gdzie jest dog argentyński od wielu lat. Nie przymilał się, nie biegł, po prostu szedł w tych samych ubraniach i w ten sam sposób co zawsze. Piesek od zawsze bez kagańca i smyczy nagle stwierdził, że pogryzie. I z czego to wynika? Właściciel "odpowiedzialny", jeździł na szkolenia, do behawiorysty i inne #!$%@? muje. Po prostu to
  • Odpowiedz