Wpis z mikrobloga

Sodastreamowe świry - ogarniał ktoś przelotkę do domowego ładowania butli we własnym zakresie? Korzystam z różowych nabojów, ale będę miał blaszaka na działce gdzie chciałbym trzymać większą butlę i co jakiś czas ładować sobie swoje naboje.

Poleci ktoś sprawdzone przejściówki? Ew. jakieś protipy co do zakupu większej butli i samego ładowania? Bardzo jest to skomplikowane? Wiem tyle, że naboje przed ładowaniem powinny być zmrożone żeby weszło więcej CO2. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#sodastream
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Poleci ktoś sprawdzone przejściówki? Ew. jakieś protipy co do zakupu większej butli i samego ładowania? Bardzo jest to skomplikowane? Wiem tyle, że naboje przed ładowaniem powinny być zmrożone żeby weszło więcej CO2. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@grzegoor: Pro tip. Weź większa butle do domu i kup sobie przelotkę do gazowania bezpośrednio do butelek PET.
  • Odpowiedz
@grzegoor: wszystko jedno jaka przelotka byle do danego rodzaju butli sodastream. Musisz mieć butlę z tzw syfonem czyli rurką w środku i by napełnili ci gdzieś butlę to musi mieć legalizację.
  • Odpowiedz
a butle mozna schowac pod stolem naprzyklad


@Programista500plus: Nie zawsze.
Lepsza opcja to wlasnie butla w piwnicy/garderobie/whateva i kilka nabojow ktore se ladujesz. A na blacie stpoi tylko urzadzenie. Niczego nie musisz wyciagac i podpinac.
  • Odpowiedz
Lepsza opcja to wlasnie butla w piwnicy/garderobie/whateva i kilka nabojow ktore se ladujesz


@gorzki99: Lepsza dla tych, ktorzy lubia tylko lekko gazowana wode i pija jej malo. Jak sobie policze ile mi dziennie schodzi co2 ~25g na 2/3 osoby to bym musiał co ~10 dni latać do tej piwnicy jakbym mial sodastreama. Sodastream ma spore straty co2. Daj Pan spokoj :P
  • Odpowiedz
@Programista500plus: O ciekawe. ja akurat wole mocno gazowana i takiej w robocie wypijam 2-3l na dniowke :P
W chacie mam sodastreama ale raczej preferuje piwo :P

to bym musiał co ~10 dni latać do tej piwnicy


Czegos nie zrozumiales. Powtorze zatem
  • Odpowiedz
@gorzki99: Faktycznie nie doczytalem. Jednak placic jeszcze za 5 ekstra nabojow. To juz by mi sie kompletnie nie oplacalo przy tym ile ja pije. Taniej by mi bylo w sklepie gazowana kupic :P To w tej cenie bym juz chyba sobie zmontowal taki system gdzies pod zlewem ze zbiornikiem min 10l i normalnie bym mial kranik do wody gazowanej :D
  • Odpowiedz
To juz by mi sie kompletnie nie oplacalo przy tym ile ja pije. Tanie by mi bylo w sklepie gazowana kupic :P


@Programista500plus: Tej ale programista jestes (500+ to nieistotne :PP) a nie ogarniasz?

Dalej by Ci sie to oplacalo. Co z tego ze raz wydasz 500pln na naboje jak potem wydajesz 2pln za jego napelnienie? Sam mowisz ze duzo wody pijesz. taka inwestycja nie ma prawa sie nie zwrocic.
  • Odpowiedz
Co z tego ze raz wydasz 500pln na naboje jak potem wydajesz 2pln za jego napelnienie?


@gorzki99: No ale wlasnie napisalem ci, ze to juz koszt za calosc wychodzi taki, ze mozna sobie zmontowac taki system (jak ktos ma miejsce), ze stalym zasilaniem w wode gazowana :D Podchodzisz sobie do kranika i zawsze masz gotowa wode gazowana. O cos takiego (zdjecie pogladowe tylko), mozna sobie ten kranik inny zrobic np.
Programista500plus - >Co z tego ze raz wydasz 500pln na naboje jak potem wydajesz 2pl...

źródło: B62

Pobierz
  • Odpowiedz
@Programista500plus: Ale ja nigdzie nie negowalem ze nabijanie prosto z butli jest zle. No ale nie wszyscy maja jak to zrobic zeby nie wygladalo to tragicznie.

Poza tym tu masz butle 5lb (czyli 2,5kg) a raczej czesciej i latwiej dostepne sa butle 6kg (wieksze). Mozna je bez problemu ladowac.

Wiec jeszcze raz wbij do excela: Butla 6kg w piwnicy i 5 nabojow i po jakim czasie sie to splaci i zacznie "zarabiac". Bo
  • Odpowiedz