Wpis z mikrobloga

Mam zajebisty dysonans poznawczy, kiedy uzmysławiam sobie, jak wybitnym sportowcem i zarazem płytkim człowiekiem jest Iga.

Jednak solidna edukacja aż do min. matury to podstawa, bo potem, choćby nie wiem, co w życiu osiągniesz, to kiedy otwierasz usta, czar pryska.

#tenis
  • 19
  • Odpowiedz
  • 0
@cukiereczek3012: Robiłeś jej test na inteligencję? Poza tym jest wiele rodzajów inteligencji, a ja piję nawet nie do tego, tylko do jej niezwykle ubogiego sposobu wyrażania własnych myśli. Sport to nie wszystko. Niech poświęci pół godziny dziennie na ćwiczenia w tym zakresie, albo zatrudni pr-owca, bo naprawdę słabo to wygląda, kiedy ikona tego sportu duka jak gimnazjalista w najważniejszych momentach.
  • Odpowiedz
@zonobijca: Iga sobie bardzo dobrze radzi w wywiadach poza kortem, np. na konferencjach prasowych. Pomijając przerywniki typu junoł, for szur, ale tu już wychodzi bariera językowa i wieloletnie przyzwyczajenia, a nie stricte "ubogi sposób wyrażania własnych myśli". Pamiętaj, że podczas takiej przemowy na korcie po zwycięstwie w szlemie dopada ją nie tylko presja, ale i zmęczenie meczem, jak i całymi dwoma tygodniami. Łatwo tak mówić, jak prawdopodobnie nigdy sam nie
  • Odpowiedz
  • 0
@cukiereczek3012: Po prostu porównuję jej wypowiedzi z wypowiedziami innych tenisistek, nawet tych z byłego bloku wschodniego. Wystarczyłoby, gdyby powiedziała pięć razy mniej, ale wolniej i z sensem, zamiast bełkotać. Może było to urocze po zdobyciu pierwszego szlema, trema itd., ale w tej chwili trochę już nie przystoi.
  • Odpowiedz
  • 0
@cukiereczek3012: Nawet Sabalenka mówi ciekawiej i widać, że ma bardziej abstrakcyjne poczucie humoru, a przynajmniej jest w stanie podzielić się nim ze słuchaczami. Rybakina pojechała dziennikarzom na konferencji o banalne pytania, jak istota myśląca. Iga brzmi w takich momentach trochę jak autystyk. Zero mimiki, zero przekazu podprogowego, czy głębszych przemyśleń. Seria frazesów wyrecytowana w tempie rapera i pora na csa, jakby nie miała własnej osobowości. A jak się zatnie, to
  • Odpowiedz
@zonobijca: Sabalenka czasem leci na banałach, toż to królowa dziękowania za atmosferę i wypominania, że gdyby na USO była taka widownia jak na danym turnieju X, to byłaby szczęśliwsza. No a z Rybakiną to poleciałeś, ona nic praktycznie nie mówi oprócz "yes", "no", "thank you" XD tak górnolotnie się wypowiada, że nawet dziennikarze nie są zainteresowani słuchaniem jej.
  • Odpowiedz
  • 0
@cukiereczek3012: Nie wiem, czy mnie rozumiesz. Wystarczyłaby w trakcie takiej przemowy nawet jakaś śmieszna historia, która wydarzyła się w trakcie turnieju. Może być nawet zmyślona. Byle nie skończyło się na kolejnych nudnych podziękowaniach dla rodziny, sztabu, organizatorów i dzieci od piłek. To naprawdę świadczy o płytkości przemawiającego. Spójrz na Djokovica. Chłop niedługo zostanie poliglotą i aż miło posłuchać jego mów. A sądzę, że nie ma więcej czasu od Igi na
  • Odpowiedz
@zonobijca: Djokovic jest absolutnym topem jeśli chodzi o wysławianie się wśród tenisistów, nikt mu do pięt nie dorasta. Ale on ma już masę doświadczenia, w końcu miał wiele okazji do szlifowania tej umiejętności. Nie ma co porównywać obojgu na takim etapie kariery.
  • Odpowiedz
  • 0
@cukiereczek3012: Wiesz o co mi chodzi. Iga to już wiekowo nie Andreeva i powinna minimalnie dojrzalej prezentować się. Ale może jestem zbyt wymagający od dzisiejszej młodzieży. Choć mam wrażenie graniczące z pewnością, że taka po prostu już jest.
  • Odpowiedz
@zonobijca: nie zaprzeczam, że dziś jej ta przemowa totalnie nie wyszła, ale zachowuję wyrozumiałość w takich momentach jak przemowy pomeczowe. Na konferencjach widzę poprawę. A już na pewno lepiej radzi sobie niż wspomniana Rybakina. No cóż, miejmy nadzieję, że będzie miała dużo okazji do poprawy i że w końcu do pewnego poziomu dojdzie.
  • Odpowiedz
@zonobijca:

Nawet Sabalenka mówi ciekawiej i widać, że ma bardziej abstrakcyjne poczucie humoru


abstrakcyjne poczucie humoru Sabalenki xD Poprawiłeś mi humor, nie ma co.
  • Odpowiedz
Robiłeś jej test na inteligencję? Poza tym jest wiele rodzajów inteligencji, a ja piję nawet nie do tego, tylko do jej niezwykle ubogiego sposobu wyrażania własnych myśli. Sport to nie wszystko. Niech poświęci pół godziny dziennie na ćwiczenia w tym zakresie, albo zatrudni pr-owca, bo naprawdę słabo to wygląda, kiedy ikona tego sportu duka jak gimnazjalista w najważniejszych momentach.


@zonobijca: Dokładnie, niech weźmie przykład z naszego mistrza Małysza, na początku
  • Odpowiedz