Wpis z mikrobloga

@Rustyyyy: super logika.

Zauważam, podobnie jak wielu innych, nierówności niczym nie uzasadnione w moim kraju.
Tymczasem jakiś random sugeruje mi żebym sobie wyjechał jak mi się nie podoba. Bo tak.
Wiesz, pomijając, że nie wybrałem sobie miejsca urodzenia, to mam wiele różnych zobowiązań, choćby w stosunku do bliskich żyjących tutaj.
  • Odpowiedz
@lawyerJamesMcGill: Wiesz ludzie 30 lat przed tobą też tak myśleli i ludzie w polsce 30 lat później nadal tak będą.
Napisałeś komentarz na wykopie i co to zmienia? Sporo ludzi wie jak jest i co z tego?
Ten kraj od stuleci wygląda tak samo, możesz sobie poczytać stare książki z wierszami i opowiadaniami, jak nie pamiętasz ich ze szkoły by odkryć że pewne problemy są od zawsze i będą z
  • Odpowiedz
@lawyerJamesMcGill
Analizując tę sytuację doszedłem do wniosku, że jakby kobiety miały swój ZUS(a mężczyźni swój) to by #!$%@?ły do 70 aby mieć 1000 zł emerytury.
Faceci mają wyższą aktywność zawodową, pracują wiele lat więcej, więcej zarabiają i krócej pobierają świadczenia.
Ja bym chciał tylko zrównać ten wiek i przymknąć oko na resztę bo fakt faktem faceci też są winni po np. w chlają na potęgę przez co krócej żyją. Jednak co
  • Odpowiedz
@Rustyyyy: nie samym Wykopem człowiek żyje. Tak, napisałem komentarz na Wykopie, co z tego? Wszyscy tutaj na forum, w mniejszym lub większym stopniu się wypowiadamy, najczęściej w jakimś celu. Dlaczego na ten temat mam akurat nie zwracać uwagi?

Ten kraj od stuleci wygląda tak samo? Te same książki, które diametralnie opisują różne dzieje, różne wydarzenia, z różnych czasów? Skąd wniosek, że nic się nie zmieni, skoro historia wskazuje, że wszystko może się zmienić?

Najlepszy przykład wywalczenia przez kobiety praw wyborczych. Wywalczyły je na świecie w większości albo po I WŚ, albo po II WŚ (w której prawie w ogóle nie brały udziału, inaczej niż głęboko bezpiecznie na zapleczu gospodarczym i społecznym). Skoro prawie nigdy nie ginęły nawet w porównywalnej ilości do mężczyzn od zarania dziejów, to z jakiej racji miałyby decydować o przyszłości kraju na równi z nimi? Właśnie, ponieważ jest to jednak działanie zmierzające ku
  • Odpowiedz
@Pompejusz: oczywiście, że mężczyźni częściej "chleją", ale nie znaczy to, żeby wszystkich mężczyzn za to karać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jakimś dziwnym powodem najstarsi odnotowani ludzie to bezwzględnie kobiety. Bez znaczenia czy facet nie chlał.
  • Odpowiedz
@lawyerJamesMcGill

oczywiście, że mężczyźni częściej "chleją", ale nie znaczy to, żeby wszystkich mężczyzn za to karać ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Ubezpieczenie jakim jest ZUS oczywiście powinno brać to pod uwagę. Jak masz 18 lat to za oc zapłacisz więcej, nie ważne jak zajebiście jeździsz, dlatego że osoby w twoim wieku częściej jeżdżą nieodpowiedzialnie.
Oni nie będą sprawdzać kto jak jeździ czy
  • Odpowiedz
@tr488u3984fkmv: mam nadzieję, że to niewiedza albo bait, ale - wcześniejsza możliwość ze skorzystana z czegokolwiek to z definicji jest przywilej.

Po drugie 1/5 mężczyzn NIE dożywa nawet emerytury.

Po trzecie, mężczyźni poprzez zwiększoną aktywizację zawodową, podnoszenie kompetencji, rzadsze chorobowe etc. więcej odkładają na emeryturę, a kiedy już na nią odchodzą i tak żyją krócej od
  • Odpowiedz