Wpis z mikrobloga

Cześć wszystkim,

Piszę posta, ponieważ stanąłem przed najtrudniejszym zadaniem tego roku jakim jest wymiana starego gruza na coś nowszego.

Zwróciłem uwagę na Renault Megane Grandtour TCe 130 Dynamique (1.3 130km) z 2012 roku przy przebiegu 180 000 km i moje pytanie do was mireczki, jakie macie opinie o tej jednostce napędowej? Planowana była instalacja podtlenku biedy, ale jest obawa o żywotność silnika.

Będę również bardzo wdzięczny za polecenie fajnego benzyniaka do zagazowania w budżecie do 40 000 polskich cebulionów. Chciałbym tym coś dłużej pojeździć, robione będzie z 15-20k rocznie.

#samochody #motoryzacja
  • 8
  • Odpowiedz
@xwe22: wtrysk bezpośredni i z tego co kojarzę żaden producent nie ma dedykowanego programu do niego jeśli chodzi o LPG. Można to zrobić chyba na kme ale mało kto się podejmuje i jest duża szansa, że będzie to źle chodzić. Cena dwa razy wyższa za inspirację niż zwykła i trzeba liczyć spalanie 6 LPG plus 2 pb w trasie.
  • Odpowiedz
@Mawid_Dotyka tego 1.6 były dwie wersje, jedna z hydrauliką druga bez, chyba te nowsze 1.6sce nie mają hydro więc slabo do lpg.
W tych rocznikach najlepsze 2.0t 180km
  • Odpowiedz
@xwe22: Trochę inny motor i przebieg, ale mam (w sumie to już żona) Megane 1.2 TCE 130 konia z 2017 od nowości. Przez pierwsze dwa lata bardzo dynamiczna jazda, a kolejne 5 bardzo spokojna. Prawie 80 tysia na liczniku i z silnikiem jeszcze nic się nie działo.
Przy 40k to szukałbym jednak Megane IV bo III to jest przepaść w porównaniu do nowszego modelu.
  • Odpowiedz