Wpis z mikrobloga

Mirki mam pytanie, bo nie znam się kompletnie. :(

Potrzebuję zrobić skrypt, który będzie na podstawie listy numerów w pliku txt, wyszukiwał w pewnej prostej internetowej bazie rekordy z danymi i tworzył w pliku wynikowym listę tych liczb, uzupełnionych o znalezione dane.

Za pomocą czego to najlepiej zrobić?

Czego byście użyli?


#kiciochpyta #programowanie
  • 10
@Spiralista: Hej. Użyj iMacros. To w tym momencie fajniejsza wersja Selenium, sciagnij program 30 dni jest trialowych chociaz mozna tez uzyc wtyczki. Jezyk jest prosty nawet nie majac doswiadczenia w sekunde ogarniesz jak to napisac. To program do m.in automatyzacji testów czy pewnych czynnosci ale takie dzialanie bez problemu w nim zrobisz
@matiit: Mam na myśli, czy stworzenie tego jako skryptu do Greasemonkey jest rozsądne. Sama baza to taka mini wyszukiwarka internetowa. Byłem przekonany, że skrypty do tej wtyczki robi się JavaScript, nie jest tak?

@DrBob: O dzięki, z chęcią się temu przyjrzę. :)
@Spiralista: ja bym użył Javy i Jsoup, bo ten drugi ma ładnie wyciąganie danych przez zapytania CSS, a wiec zajęło by to jakieś 15 minut mieszcząc się w ~40 liniach. Jsoup zajmuje się pobieraniem i wszystko, a wiec tylko zapis odczyt napisać, a to początek