Wpis z mikrobloga

Widzę że wiele laptopów biznesowych (w szczególności Delle i Lenovo) mają możliwość włożenia do nich modemów WWAN 4G/LTE. I tutaj kilka pytań do osób które tego używają, albo używały.
- Jeśli kupię sobie starter z kartą SIM, którą potem włożę do laptopa, to rozumiem, że mogę używać internetu w dowolnym miejscu i działa to na takiej samej zasadzie jak używanie internetu mobilnego np. w smartfonie?
- Jeśli będę chciał sobie dokupić jakiś pakiet internetowy (np. 10GB za X złotych) to za każdym razem muszę wyjąć kartę sim z laptopa, przełożyć do smartfona i dopiero wtedy mogę sobie dokupić kolejny pakiet internetowy?
- Czy mając w laptopie ten modem WWAN 4G/LTE i kartę sim, da się z laptopa dzwonić bądź wysyłać smsy?
#internet
#laptopy
#laptop
#gsm
#technologia
#sieci
#komputery
#dell
  • 7
  • Odpowiedz
@gegangen: teraz raczej w każdej sieci i ofercie można kupować pakiety w aplikacji.

Jeśli nie potrzebujesz dużo GB przenies(koniecznie) z innej sieci do Orange na karte. Aktywuj 100GB w aplikacji i kolejne 200GB za zgody marketingowe. 300GB na rok.

Jeśli nolimit to orange flex gdzie za 80zl masz no limit internetu na 4 karta sim z czego jedna ma rozmowy, smsy, internet.

Ewentualnie nju mobile 220GB, rozmowy za 20zl/mc.
  • Odpowiedz
@gegangen:

- Jeśli kupię sobie starter z kartą SIM, którą potem włożę do laptopa, to rozumiem, że mogę używać internetu w dowolnym miejscu i działa to na takiej samej zasadzie jak używanie internetu mobilnego np. w smartfonie?


Tak.

- Jeśli będę chciał sobie dokupić jakiś pakiet internetowy (np. 10GB za X złotych) to za każdym razem muszę wyjąć kartę sim z laptopa, przełożyć do smartfona i dopiero wtedy mogę sobie dokupić
  • Odpowiedz
mają możliwość włożenia do nich modemów WWAN 4G/LTE.


@gegangen: tylko uwaga: często jak laptop wychodził w konfiguracji bez modemu to brakuje anten (ba w dellach to nawet czasem anteny w matrycy były tylko bez przylutowanych przewodów). A anteny WWAN to już nie tak łatwo kupić w porówaniu do tych od wifi i nie, te od wifi nie będą działać, nawet może modem się zjarać.
Co do komaptybiności to przynajmniej kiedyś do
  • Odpowiedz
  • 0
@MercedesBenizPolska: Wiem, przed zakupem właśnie sprawdziłem jakie modemy obsługuje mój model (dell 5480) i do jakich wersji są oficjalne sterowniki na stronie della. Właściwie wybór był tylko jeden - DW5811e. Modem już siedzi w lapku i śmiga aż miło. Instalacja była banalna, a cena za sam modem śmiesznie niska - 19,90zł. Nawet zasięg i prędkości są wyższe niż na ZTE MF79U, który kosztował 150zł i jest zwykłym badziewiastym donglem podpinanym na
  • Odpowiedz