Wpis z mikrobloga

Afera że strzałami ostrzegawczymi całkiem nieźle pokazuje jak zepsuta jest debata publiczna. Nie mamy właściwie żadnych szczegółowych informacji, strzał ostrzegawczy mógł być oddany w całkowicie naganny sposób, w całkowicie złym czasie, no powodów działań prokuratury mogło być mnóstwo. Jak mawiają kasy samoobsługowe w biedrze: potrzebne informacje.

Tymczasem strony sporu politycznego już zajęły stanowiska bojowe. Że to zabieg PiSu przed wyborami, że tygrys do dymisji (xd), że państwo nie działa. Podciąga się do tego śmierć chłopa, co dostał nożem, no spadł z im z nieba ten nieszczęśnik.

Sprawa użycia broni jest bardzo delikatna, bo z jednej strony żołnierz nie może się bać jej użyć, a napastnik powinien mieć pewność, że po przekroczeniu pewnej linii cięciwa zaśpiewa tango. Ale z drugiej strony muszą istnieć jakieś granice i kontrola. Tym się różnimy od ruskich i izraela, że na przykład nie strzelamy dla zabawy, ale tylko kiedy jest to konieczne.

Napisze jak stary dziad: potrzebna jest uczciwa debata na temat uprawnień do użycia broni i ostudzenie emocji.

#polityka
  • 115
  • Odpowiedz
no jak już się nygus uspokoił i wraca do lasu skąd przyszedł


@AgencjaDezinformacyjna: i wroci bo widzi ze gowno zrobiles. Jak usyszy strzal to byc moze (choc watpie) sie zastanowi nad takim pomyslem. nawet ameba by wiedziala co znaczy strzal. Tutaj mam jednak watpliwosci.
  • Odpowiedz
@danob99: Zaznaczylem to, niewiem czy strazacy z wiejskich gmin OPS zaopatrzeni w wode nie lepiej by sobie radzili... Spojrz w historie dalej niz zyjesz, a przekonasz sie ze nic w narracji państw zachodu nic nie zmienilo by sie gdybysmy, uszczelnili granice, jakimkolwiek kosztem, nawet 800+ ;) Strefa buforowa no go zone, w berlinie maja to co mamy byc gorsi ?
  • Odpowiedz
Przez takie pie*dolenie głupot jak Twoje to rzeczywiście pozostaje się na granicy położyć i dać się zadeptać... broń masz po to by nią się bronić - koniec dyskusji - a jak jesteś taki mądry to weź flagę Unii Europejskiej i odstraszaj ich szumem trzepoczącej flagi - może się przestraszą silnej EUROPY ( ͡° ͜ʖ ͡°


@Reinspired:
deziom - >Przez takie pie*dolenie głupot jak Twoje to rzeczywiście pozostaje się na g...

źródło: brainlete

Pobierz
  • Odpowiedz
@AgencjaDezinformacyjna: nie ma szans na debatę publiczną, pis odpalił swój spin i grzeje temat swoimi botami. a symetryści i prostytutki dziennikarskie się przyłączyły.

Tylko kretyn by uwierzył w to co mówią pisiory. oni nie dadzą prawdzie dojść do głosu, liczy się spin - hańba, zły Tusk, dymisja i tak dalej. tfu na te zdradzieckie ryje.
  • Odpowiedz
Przez takie pie*dolenie głupot jak Twoje to rzeczywiście pozostaje się na granicy położyć i dać się zadeptać...


@Reinspired: Jak powszechnie wiadomo służby nigdy nie przekraczają uprawnień. Pojęcia nie masz co tam dokładnie się wydarzyło, ale w niczym Ci to nie przeszkadza.

POżyteczni idioci czytaj fanatycy, aktywiści złożyli zawiadomienie na żołnierzy - bambistyczne mamisynki - a chłopaki którzy wykonują swoją służbę są ciągani po
  • Odpowiedz
@deziom: Szczerze nie jestem botem, najwiecej sie udzielam, wiec nie #!$%@?, nie jestem wogole za zadnym politykiem, osobicie uwazam ze politycy powinni miec maksymalnie 2 kadencje i wypad, w gminach da sie ? da sie(a juz na tym poziomie dobrze daja). a nie te same mordy przez 50 lat i wielkie zdziwnie narodu.
  • Odpowiedz
@Czytacz1234: Ależ oczywiścię, ze na ukrainie walczy regularne wojsko. Co to za pomysł, żeby w konflikt wciągać cywili?
A co do uratowania jednej polskiej rodziny to jedno wielkie XD Oni może by się uratowali, ale w nagrodę wszyscy sąsiedzi poszliby pod mur.
Uzbrojeni cywile podczas wojny to proszenie się o masowe mordy na ludności cywilnej.
  • Odpowiedz
a jak jesteś taki mądry to weź flagę Unii Europejskiej i odstraszaj ich szumem trzepoczącej flagi - może się przestraszą silnej EUROPY


@Reinspired: A co tu złego zrobiła Unia? To oni zabraniają sie bronić czy nasi mondrzy możnowładcy? Tu chodzi o to że nasi żołnierze nie są przygotowywani w ogóle do takich zadań w jakich tam są przydzieleni xD Od tego są oddziały policji żeby sie #!$%@?ć na tarcze i
  • Odpowiedz
szczegółowych informacji, strzał ostrzegawczy mógł być oddany w całkowicie naganny sposób, w całkowicie złym czasie,


@AgencjaDezinformacyjna: Jeśli ktoś przechodzi przez granice (a w tym przypadku dodatkowo forsuje płot) to nie trzeba wiedzieć nic więcej, już samo to jest wystarczającym powodem żeby żołnierz oddał strzał ostrzegawczy w powietrze, czy w ziemię.
  • Odpowiedz
@AgencjaDezinformacyjna: przeczytaj ustawę o użyciu spb i broni palnej artykuł 45
Jest tak dokładnie opisane co mogą funkcjonariusze służb mundurowych.
Jeżeli takie incydenty jak rzucanie nożami dzieją się na granicy to całkowicie to wykorzystuje znamię obrony życia zdrowia lub wolności funkcjonariusza i może wykorzystać/użyć broń palną czyli oddać strzał ostrzegawczy. Tylko że w polskim prawie funkcjonariusz jak użyje lub wykorzysta broń palną to ma #!$%@?, każdy kto pracował w mundurowce
  • Odpowiedz
@AgencjaDezinformacyjna koleś skończ gadać głupoty. bo jeśli kula nikogo nie raniła ani nie zabiła (a już byś dawno wiedział gdyby było inaczej) to stzał ostrzegawczy został oddany prawidłowo.
No chyba że będziemy wymyślać że żołnierz wystraszył się za szybko, za cicho krzyczał "stój bo strzelam" albo inne idiotyczne przesłanki pozmyślamy.
  • Odpowiedz
@Felektron: Ze co? Zartujesz prawda? Nie mozesz az tak odleciec - to musi byc zart. Nieznajomosc jezyka. No to ja teraz wbijam do hiszpanii na nielegalu (nie znam hoiszpanskiego) widze uzbrojonego faceta w mundurze, i on cos krzyczy. No ale ja nie znam jezyka wiec mam go w dupie. On do mnie celuje - mam go w dupie bo nie znam jezyka. I ide se obrabowac bank - bo moge
  • Odpowiedz
już samo to jest wystarczającym powodem żeby żołnierz oddał strzał ostrzegawczy w powietrze, czy w ziemię.


@robert_malkowicz: Jeden. Reszta w barana ktory nie rozumie co to jest plot i atakuje obcy kraj.
  • Odpowiedz
@AgencjaDezinformacyjna: w końcu głos rozsądku w zalewie szamba. Zgadzam się, że z opisu zdarzenia na onecie to brzmi skandalicznie, ale nie wiem na podstawie czego ten opis powstał. Rzekomo prokuratura ma nagrania. Kamysz mówił, że w samym maju padło 700 strzałów na granicy, a z jakiegoś powodu (póki co) wiemy tylko o tych dwóch, którym postawiono zarzuty. I ja tu nie przesądzam - może to jakiś nadgorliwy prokurator co chciał
  • Odpowiedz