Wpis z mikrobloga

przeglądam te wasze wpisy i muszę powiedzieć, że wiele z was nie rozumie czym są mechanizmy psychologiczne, "utarte ścieżki nawykowe", "pamięć emocjonalna", "pamięć fizyczna".

Jeśli powielasz jeden schemat, załóżmy palenie papierosów, to to staje się nawykiem.

Jeśli np. zmuszasz się żeby rano wstać o 6 i potem robisz gimnastykę to to staje się nawykiem.

Jeśli rano wstajesz i zaczynasz narzekać, itp. to cały dzień będziesz miał negatywny.

Dotyczy to wszystkiego.

Wniosek jest taki, musicie czytać więcej pozycji psychologicznych.

Np. samotność - obróć ją w coś kreatywnego, zacznij robić coś co daje ci radość - maluj obrazy np., naucz się grać na keyboard, zacznij śpiewać, nagrywaj się, itp.

Olej to co cię dołuje, patrz pozytywnie, realizuj małe cele, powodzenia.

#depresja #przegryw #psychiatria #coaching
  • 7
  • Odpowiedz
@Smykalke24:

https://kultura.trojmiasto.pl/Gdanszczanka-stworzyla-torebke-dla-Louis-Vuitton-Obraz-Ewy-Juszkiewicz-sprzedany-za-23-mln-zl-n183148.html?strona=1

Prace gdańskiej malarki Ewy Juszkiewicz znalazły się w nowej kolekcji torebek Louis Vuitton. Marka co roku zaprasza artystki i artystów z całego świata do współpracy przy projekcie Artycapucines. W tym samym czasie jej obraz z 2019 r. osiągnął zawrotną kwotę podczas aukcji w Warszawie - sprzedano go za 2,3 mln zł.
  • Odpowiedz
@Smykalke24: W sumie tak jest, jakiekolwiek zasrane hobby co nie robię to tylko z mamą o tym mogę pogadać xD. A jak byłem sam pod względem towarzyskim i związkowym to nadal jestem. A wiele hobby to nawet nie mogę zacząć, bo wymagają kontaktu z tym drugim człowiekiem.

A czytanie książek psychologicznych to już w ogóle pułapka, nie myśl że musisz przeczytać 20 takich książek żeby łaskawie któraś ciebie że chce, zdecydowana
  • Odpowiedz