Wpis z mikrobloga

Zlałem olej z paru lag i oto rezultat. Laga której używałem miała stary olej i często dobijała. Jutro wymienię to może się polepszy, uszczelniaczy nie wymieniam bo są w dobrym stanie.
Może ktoś z #mechanikamotocyklowa lub nawet z #mechanikasamochodowa powie mi co oznaczają bąbelki powietrza i piana w starym oleju? Z czymś takim to się jeszcze nie spotkałem.
W komentarzach lepsza jakość zdjęć.
#motocykle
George_Liquor - Zlałem olej z paru lag i oto rezultat. Laga której używałem miała sta...

źródło: temp_file4860394014126278571

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
@George_Liquor

skąd bombelki i piana

Pewnie od środków zasadowych ¯\(ツ)/¯
14-letni znafcy z wypok.pl ci napiszą że jak olej ciemny to zuy. Gowno prawda. Tym lepszy bo środki zasadowe rozpuszczają sadzę z procesów spalania (w ten sposób likwidując jej części stałe) i neutralizują kwaśne produkty.
Piana pewnie też stąd.
Polecam bobistheoilguy
  • Odpowiedz
uszczelniaczy nie wymieniam bo są w dobrym stanie.


@George_Liquor: Podobno to duży błąd. Ile te uszczelniacze kosztują, po 200zł za sztukę? Aż taki koszt?

jak olej ciemny to zuy.


@MakaronowyStwor: Jak olej ciemny, to znaczy, że spełnił swoją funkcję.

bobistheoilguy


@MakaronowyStwor: Na ruskim forum było swego czasu kilku fajnych gości, jeden w laboratorium pewnego koncernu pracował. Chyba zajmował się trybologią.
  • Odpowiedz
@BardzoWyimaginowanyNick: @Zielony34 nie chce mi się po prostu bawić w odkręcanie tego, gdyż dolną śrubę najlepiej odkręcić pneumatem - a tego brak. Oleju wleję tyle ile jest w instrukcji i porównam z tym co zlałem, żaden problem tutaj. A teraz zastosuję zasadę, nie swędzi to nie drapię, bo raz pokusiłem się o wymianę uszczelniaczy to i tak po czasie zaczęło ciec.
  • Odpowiedz
@George_Liquor: po długim użytkowaniu oleje tracą swoje właściwości, dodatkowo wilgoć, zanieczyszczenia ewentyalnie jakieś nieszczelności mogą powodować napowietrzenie oleju i stąd może być efekt pienienia się oleju
  • Odpowiedz
@George_Liquor: masz racje, nie cieknie nie ruszać, zmień olej i tyle, zacznie cieknąć to zmienisz uszczelniacze, z jakiegoś powodu się spienil, ja bym nie doszukiwal się tu filozofii.
jaki teraz wlewasz taka sama lepkość?
  • Odpowiedz