Wpis z mikrobloga

Będzie meeeeega #niepopularnaopinia , ale że nic mnie tak nie #!$%@? jak obłuda, to musze zrobić trochę dymu.
Otóż generalnie się zgadzam, by cisnąć gwiazdeczki za taki tryb życia, zwłąszcza tych, co udają eko zycie czy promują takie wartości. Jeszcze pół biedy, gdy ktoś nie jest obłudny i jasno mówi, że ma to w dupie, to szkodzi tak samo, tyle że obłudy mniej.
Ale piję do czego innego.
Otóż wykopki i inni którzy tak ostro z tym walczą, w nieco innym wymiarze zachowują się dosłownie identycznie jak te gwiazdeczki XDDD
O co chodzi. Wexmy walkę o klimat w sferze bardziej globalnym.
A mianowicie w tym przykładzie odpowiednikiem influ i gwiazdeczek będzie bogata Europa (symbolicznie UE), która jest ze 100 razy bogatsza niz jakies biedaki, w dodatku to Emisja Europy z XIX i XX wieku doprowadziła do takiego stanu jaki mamy.
A tymi szarakakmi (wykopkami) będą biedniejsze państwa na dorobku, które chcą się dopiero bogacić.
No i co, w tym przykładzie UE daje dobry przykład, bo rozwój eko technologii, który w pierwszym etapie jest najdroższy (potem spada przez efek skali), bierze na siebie .... to praktycznie cały wykop: NO JAK TAKA MOZNA, TO NIE MA SENSU, PATRZECIE NA INNYCH, JESTESMY BOGATSI TO PO PROSTU WIECEJ EMITUJEMY, NIE BEDZIEMY SIE ZWIEJAĆ I 1000 INNYCH POMYSŁÓW.
Generalnie NIE i #!$%@?.
Czyli chcecie być tymi gwiazdeczkami, którzy mają #!$%@? na innych i będziecie #!$%@?ć, że moze zjamiecie się sobą, jak inny biedacy najpierw wezmą się za siebie XDDDDD
Czym wy się #!$%@? różnicie w tym podejściu bardziej globalnym od takiej Swift czy Kim?
XDDDDD
Chcecie zachować swój styl życia szukając wymówek. Czyli dokładnie tak samo, jak ci bogaci. Oni też chcą zachować swój styl życia, mając #!$%@? na biedę.
Już wiem jakie bagno wybije i już słyszę, jakie to złe porównanie bo sramto czy siamto.
Nawet nie chce mi się za bardzoe wchodzić w polemikę.
Tak po prostu daje do przemyslenia dla co bardziej kumatych. Bo to, że 95% osób nic nie zaświta, to mam pewnośc.
Jedyna moja uwaga, nie piję do tego, by odpuścić influ a samemu przejśc na słomki z papieru XD. Tylko przyjąć do widomości, że wysiłek w skali kraju/UE tez jest potrzebny i zwalanie wszyskiego "to niech zaczną bogaci najpierw, to my się zastanowimy", jest taką sama obłudą, względem biednych krajów. Bo dobrze wiecie, że bogatsi zawsze będą zyć dostaniej, wiec do końca świata będziecie mieć wymówkę, by nic samemu nie zrobić (lub popierać tych, co mają 0 wymagań dla kraju). Wg mnie, cisnąc moze ten, co sam też cos się poświęci z np: 50 zł, moze cisnąć bogaczy o 50k.

#klimat #pogoda #neuropa #polska #swiat #globalneocieplenie
text - Będzie meeeeega #niepopularnaopinia , ale że nic mnie tak nie #!$%@? jak obłud...

źródło: niepopularna

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@abraca:
Dokładnie. Poza tym mam wrażenie, że bardziej po takich influ i gwiazdeczkach jedzie nie tyle lewica, co konserwy (nie tylko w Polsce), obsrane tym, ze być moze ich standard życia spadnie o 1%. Lewica (za którą nie przepadam, co łatwo sprawdzić), ma chyba bardzie #!$%@? na takie koszty.
Innymi słowy, to konserwy i liberałowie ekonomiczny, nagle zachowują się jak skrajne lewactwo, które NAGLe chce, by bogaci żyli tak jak biedni.
  • Odpowiedz
Polecam zobaczyć znaczenie słowa hipokryzja to może dotrze o co chodzi tym, którzy wytykają taki lot.


@DanteTooMayCry: Nie pomogło. Brak w tym hipokryzji. Nie ma samolotów na baterie.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
I oczywiście, że lewica ma to w dupie, bo im nie chodzi o klimat.

@DanteTooMayCry:
Niektórym nie, niektórym tak, bo dla wielu ideowców to kolejna "religia", w tym sensie, że częśc ludzi po odejściu od religii tradycyjnych, potrzebuje czegos wyższego, ideowego w życiu i walka z klimatem zapełnia te uczucia.
Ja sam jestem gdzies po środku, wiem że GO to nasza wina, akceptuję cześć kosztów, ale jednoczesnie nie godze się z
  • Odpowiedz