Wpis z mikrobloga

Czy peeling skóry głowy, mezoterapia igłowa czy jakiekolwiek nakładanie odżywek to nie jest przypadkiem scam trychologów przy leczeniu łysienia telogenowego/androgenowego? Mam problem z łysieniem, po przejrzeniu wielu for internetowych (także tych anglojęzycznych) są obecnie 3 realne sposoby pomocy ludziom w takich sytuacjach : finasteryd, minoxidil lub na końcu jak te dwie formy zawiodą przeszczep włosów, jednak nigdzie nie mogę znaleźć realnych dowodów na korzystne działanie mezoterapii igłowej, lub odżywek które magicznie sprawiły że włosy zaczną odrastać. Pytam ponieważ nie mogę leczyć się ani finasterydem ani minoxidilem a nie wiem czy wydawać kasę na te różne kosmetyki (+ ewentualną mezoterapię) które kosztują sporo a szansa powodzenia jest niewielka.
#pytanie #pytaniedoeksperta #lysienie
  • 5
  • Odpowiedz
Przy androgenowym wcierki i odżywki to tylko strata kasy jak również te całe zabiegi po kilka tysi u trychologów. U mnie to nawet fin czy dut nic nie dał xd
  • Odpowiedz
@OrzelekX9X: wszystko co podnosi stres skóry głowy jest złe, nawet naświetlanie słońcem nie może powodować zbytniego przypalenia, bo będzie wtedy stresować skórę
  • Odpowiedz
@OrzelekX9X: peeling jest po to aby usuwać nadmiary sebum, zapobieganiu łupieżowi itd. nie jest to rzecz ktora wyleczy twoj problem i nagle przestana ci wypadac wlosy, ALE warto to robic co 1-2 tygodnie i tyle. Odżywki do włosów nie używa sie do skory glowy, wiec jak ma niby leczyc lysienie, to jest po to aby poprawic stan twojego wlosa(przesuszenie, w dotyku itd.). Mezoterapia jest skuteczna pod warunkiem poprawnie wykonanej i
  • Odpowiedz