Wpis z mikrobloga

Zauważyłem ostatnio, że na przystanku i w jak dojadę jest inny czas niż na stronie #zditm
Napisałem do nich z pytaniem co obowiązuje oficjalnie jeżeli na stronie mój autobus jedzie 15 minut, a wg przystanku 16 min.

Z tej odpowiedzi wynika, że pierwszeństwo ma strona. Może się komuś przyda jakby jakiś kanar był nadgorliwy w przypadku korków. U mnie ta minuta ma znaczenie.

#szczecin
Tytanowy_Lucjan - Zauważyłem ostatnio, że na przystanku i w jak dojadę jest inny czas...

źródło: 1000055877

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@powsinogaszszlaja: Szczecin to jedno niewielu z miast mających RiGCz - liczy się czas rozkładowy (na podstawie którego jesteś w stanie zaplanować czas i koszt podróży), a nie rzeczywisty jak w #poznan czy #krakow, gdzie równie dobrze można stanąć w korku albo gdzieś na uboczu, zamknąć drzwi i patrzeć jak frajerzy dokupują bilety w trakcie, bo czas planowy już dawno upłynął i nigdy nie wiesz ile
  • Odpowiedz
@Pietrzykowski: to ja wiem od kilkunastu, bo w czasach jak 53 było podzielone na dwie linie (jak rondo na Ku Słońcu robili) to pytałem ZDiTM, że czemu mam płacić więcej i mi odpisali, że no nie muszę :D

Nieznajomość prawa szkodzi czy coś. Ale fakt, że tu akurat jest to uczciwie dla pasażera, no bo korki to przecież nie moje ryzyko, skąd mam je znać (szczególnie będąc np. przyjezdnym)
  • Odpowiedz
@Pietrzykowski to w Szczecinie mnie nie interesują korki i nie muszę kupować dodatkowego biletu? 1 słyszę przecież wiele było zdarzeń że ktoś miał kanara po 1-2-3-4 min swojego biletu i musial płacić mandat
  • Odpowiedz
@Konszachty Nie musisz. Liczy się jaki czas oni sami zaplanowali na trasie. Nawet jakbyś 15 minut jechał w korkach 40 minut to i tak zapłacisz 2 zł tylko za bilet na 15 min.

Przy czym zasada ta nie obowiązuje przy przesiadkach. Wtedy koniec czasu biletu oznacza konieczność zakupu nowego. O to też ich oficjalnie pytałem swego czasu jak pozamykali ulice i trzeba było się nawet 2 razy przesiadać, a przesiadki często
  • Odpowiedz
@WenerowaAngela Zapis z kamer. Mówisz, że start był na ulicy A, jedziesz do B gdzie wg strony jest 14 minut, a skoro były korki i przyjechał w 16 na miejsce (lub np. dalej czeka na światłach tuż przed przystankiem) to ciebie to nic nie obchodzi i liczy się czas rozkładowy, a nie rzeczywisty. Nie podajesz danych. Niech sobie wzywają milicję i płacą za nieuzasadnione wezwanie, bo ich wezwanie do zapłaty będzie
  • Odpowiedz
@Konszachty Ale czego się cykać? Albo niech oni dadzą dowód, że wsiadłeś gdzie indziej albo niech się stosują do własnego regulaminu. Ja bym ich wtedy pozwał za bezprawne zatrzymanie jakby chcieli mnie zatrzymać w autobusie mimo wykupienia biletu.
Już raz mnie ich prezes przepraszał na piśmie za głupotę swoich podwładnych co nie potrafią dwóch liczb odczytać z ważnego biletu i wyrywają/kradną dowód z ręki. Od razu złożyłem skargę z numerami legitymacji
  • Odpowiedz
@Tytanowy_Lucjan no ok. W teorii tak to powinno wyglądać. W praktyce wiesz, że może być różnie. Już nie raz startowali z łapami do podróżnych a monitoring nagle nie działa. Nie wiem czy chce mi się szarpać o te kilka zł ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@WenerowaAngela Nie trzeba się szarpać. Odmówić podania danych. Jak mają rację to nich pokażą wideo. Jak nie mają tl niech się gonią, bo wtedy słowo przepisowo słowu.

Do rozpatrzenia kwestia czy milicji można wtedy odmówić podania danych kiedy nie popełniasz żadnego wykroczenia jak audyt obywatelski, a to oni cię bezprawnie przetrzymywali w pojeździe. Wtedy teoretycznie trzeba podać jako poszkodowany, ale ściagać nielegalne udostępnienie danych osobom trzecim.
  • Odpowiedz
@Ostrzewtlumie Jak ci apka bankowa albo skycash wpisze nazwę przystanku? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja bilety papierowe to już tylko za granicą używam.

Chociaż... Nie podpowiadajmy miastom. Jeszcze pójdą na łatwiznę i zrobią utrudnienie, że trzeba wpisać w apce nr przystanku tak jak nr rejestracji podczas parkowania ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz