Wpis z mikrobloga

@koala667: ty nawet czytać nie umiesz xD Pisałem o interpretacji badań a ty wyskakujesz z tym gówno sloganem xD Naukowcy są dobrzy wtedy jak można szursko interpretować mapki z IQ, ale jak w publikacjach napiszą, że rasy nie istnieją, a różnice mają inne przyczyny niż genetyczne to już lewacka propaganda xD #!$%@? na czarną szurze
  • Odpowiedz
  • 0
@koala667 Statystyki IQ są trochę z dupy, bo żadne państwo na świecie nie przeprowadza oficjalnych badań populacji a w np. takiej Korei statystyki były zbierane tylko wśród studentów uczelni wyższych.
  • Odpowiedz
@secs testy IQ mają sens i to duży. Jest to mianowicie najlepszy pojedynczy wyznacznik chociażby potencjału sukcesu zawodowego jak i wielu innych rzeczy. Nawet jeśli ma swoje oczywiste wad, jak każdy inny wskaźnik.
  • Odpowiedz
Jest to mianowicie najlepszy pojedynczy wyznacznik chociażby potencjału sukcesu zawodowego


@mafiozorek3: IQ nie jest wyznacznikiem niczego bo nie da się go zmierzyć XD możesz zrobić 10 testów IQ z rzędu i za każdym razem wyjdzie ci inny wynik i mówię tu o prawdziwych testach nie o takich z Internetu:) możesz z odpowiednim przygotowaniem i treningiem z 110IQ zrobić 130IQ a to jest w #!$%@? duża różnica
secs - >Jest to mianowicie najlepszy pojedynczy wyznacznik chociażby potencjału sukce...
  • Odpowiedz
@secs Nieprawda. Są unifikować testy ze znacznie mniejszym odychłem i na ich podstawie te badania i analizy sie wykonuje.
Whatever

Poza tym - nawet jeśli by tak było to zobacz o ile znacznie bardzie potężny staje się ten wyznacznik w momencie gdy ma błąd badawczy na poziomie 10%, a i tak jest najlepszym pojedynczym wyznacznikiem sukces zawodowego z wszystkich innych wyznaczników w psychologii?

Innymi słowy - badasz 20 latków i masz obstawić
  • Odpowiedz
@secs widziałem ten filmik, jak i również praktycznie każdy inny popularny w tej tematyce, bo lubię ten temat.

IQ ma ogromne wady, jak większość takich wskaźników w psychologii i socjologii jako w miękkich naukach.
Ale nie jest to powód, żeby go odrzucać, tylko trzeba potrafić interpretować wyniki mając na uwadze te wady.
Instytucje i badacze nie odrzucą IQ, bo jest zbyt dobry w tym do czego się go stosuje i jest na
  • Odpowiedz