Wpis z mikrobloga

Miraski i mirabelki mam pewien problem, jestem ze swoją dziewczyną miesiąc, jestem w 100% pewien że coś do mnie czuje, oczywiście ze wzajemnością, natomiast zauważyłem, że stojąc/siedząc naprzeciwko mnie często ucieka wzrokiem. Zapytałem się jej czy jestem taki brzydki czy o co chodzi, ona się zarumieniła i powiedziała, że jak patrzy w mi w oczy/w moim kierunku to dopada ją uczucie (nie wiem jak to się nazywa po polsku) anxiety. Czy ktoś przerabiał taki przypadek? Jak do tego podejść, chciałbym pomóc jej przełamać ten lęk, bo co jak co, ale dla mnie jest to po prostu takie średnie, bo czuję się jakby moja osoba to była lawa i mnie to ciutkę rani.
PS:Całowanie okej, ale patrzenie już nie :D
#zwiazki #rozowypasek #logikarozowychpaskow
  • 14
  • Odpowiedz
@Kitku_Karola: Nie no, trochę głupoty gadasz, nie da się tego wyleczyć, ale leczyć się da, są leki na ADHD, które umożliwiają normlane funkcjonowanie i pozbycie się swoich objawów. Wiem, bo sam tak mam jak i masa moich znajomych z ADHD.
  • Odpowiedz
@MrocznyZiemniak na ADHD na cześć objawów da się wziąć leki, ale tylko część objawów. Toku jej myślenia nie zmienisz (osoby neuroroznorodne inaczej myślą, analizują, inne potrzeby mają) a jeśli ona jest w spektrum autyzmu albo ma obie te rzeczy na raz to nie da się tego leczyć. W autyzmie nie da się leczyć objawów tylko opcja jest akceptacja objawów i dostosowywanie środowiska by żyć spokojnie.
  • Odpowiedz
@Kitku_Karola: Nie no autyzmu to ona chyba nie ma, jest za bardzo otwarta na inne osoby, przyjaciół i znajomych. Fakt ma problemy z wyrażaniem emocji i patrzeniem wprost, ale poza tym, jak już mówiłem, jest bardzo otwarta i bardzo wygadana.
  • Odpowiedz
@MrocznyZiemniak autyzm to nie fobia społeczna xD ja normalnie funkcjonuje wśród ludzi i jestem otwarta. Mam ograniczoną mimikę twarzy, ekspresyjność emocji i problem z kontaktem wzrokowym. Poza tym nie czytam mowy niewerbalnej. Noi jak na autyste przystało idę od szczegółu do ogółu analizując sytuację czy relacje, a osoby neurotypowe idą od ogółu do szczegółu bo większość analizy robią podświadomie a ja robię analizę na podstawie zbierania szczegółów i robię to świadomie.
  • Odpowiedz
@MrocznyZiemniak raczej diagnozy nie wystawisz sam, bo bez testów można mieć tylko podejrzenie bez pewności. Ja większość życia miałam tak że nawet specjaliści na oko mnie nie rozpoznali że mam autyzm. Dopiero przy testach diagnostycznych wyszło
  • Odpowiedz
@MrocznyZiemniak możesz być bardziej empatyczny czy cierpliwy po prostu do jej reakcji i testy nie będą potrzebne, bo jeśli ona nie czuje potrzeby testów to trochę tak jakbyś Ty potrzebował jej diagnozy by wiedzieć czy możesz coś akceptować czy wymagać zmiany.
  • Odpowiedz
@Kitku_Karola: Tak też zrobiłem, zapytałem się jej czy nie patrzy na mnie bo się jej nie podobam i powiedziałą, że tak nie jest, stwierdziłem, że poczekam i żeby się tym nie przejmowała i może wraz z czasem będzie się czuła komfortowo aby na mnie od czasu do czasu zerknąć :) Przytakneła, także dziękuwa :)
  • Odpowiedz