Wpis z mikrobloga

Mireczki, najlepiej konsultanci #sap , jaki widzicie trend, kierunek rozwoju SAPa? W co najlepiej teraz się zagłębiać? Rozmowa roczna na horyzoncie, muszę obrać jakiś kierunek. BTP dało mi solidną zajawkę pójścia w jakiś development. Super jest appgyver do robienia prostych apek na telefony. Badam też tematy FIORI, chętnie bym wszedł temat saasowych aplikacji uruchomionych na CF, opierających się na restowych API z własnym GUI. Jakiej technologii / języków zacząć się uczyć? ABAP na ECC mnie nie jara bo trąca myszką..
  • 3
  • Odpowiedz
@Dwep ja wybralem SAP MDG, zaczynalem od migracji ECC do S4. ogolnie, moze to zle zabrzmi, ale pracuje dla firmy z USA i mam gdzies jaki to modul itp, kasa ma sie zgadzac. powaznie
  • Odpowiedz
@Dwep: jak Ci BTP i appgyver odpowiada to javascript, node.js i pochodne, do tego development on HANA i CDSy (zarówno hana jak i ABAP - tutaj nie ma "prawdziwego" abap tylko tak się nazywa bo jest na warstwie aplikacyjnej ;)). Będziesz miał mocną podstawę pod apkI fiori (przede wszystkim Side by Side), analizy błędów, podstawy pod public, private cloud i RISE with SAP.

Ogólnie SAP idzie w Cloud i AI,
  • Odpowiedz