Wpis z mikrobloga

Kiedyś zastanawiałem się, co byłoby, gdyby wprowadzić przymus aborcji dla wszystkich 4/10 i w dół. W odpowiedziach pojawiały się sugestie, jakoby z miejsca 5/10 stałby się 1/10. Nie zgadzam się z tym. Po pierwsze, na pewno nie byłoby to "takie samo" 1/10 jak aktualnie. Można też założyć, że skończyłoby się gnębienie za wygląd. Taki scenariusz można też odnieść np. do nowych samochodów. Wiadomo, że są tańsze i droższe, ale każdy z nich musi spełniać podstawowe standardy bezpieczeństwa. Większość osób po zakupie nówki sztuki jest zadowolona przez dłuższy czas. Jakoś nie widzę, żeby wszyscy pożądali i kupowali tylko te z półki premium (że niby po aborcji 4/10 i w dół tylko chady miałyby branie?). Tak samo byłoby z ludźmi. Jedni braliby 5/10, inni, w miarę możliwości, 7-8/10, ale wszyscy byliby zadowoleni, bo zostałby zachowany pewien STANDARD, poniżej którego nie schodziłoby się. Skończyłoby się (przynajmniej przez pierwsze naście pokoleń) obrzydzenie gorzej wyglądającymi, bo ci brzydsi nadal mieściliby się w kanonie. #przegryw #blackpill
  • 3
  • Odpowiedz
@kamil150794 analogia do samochodów nietrafiona. Mam nowy samochód klasy premium i nowa skoda czy opel wcale nie wydają mi się jakieś fajne tylko dlatego, że są nowe. Nie byłbym zadowolony gdybym musiał takim jeździć.
  • Odpowiedz
@kamil150794: Eliminacja brzydali tylko wzmocni konkurencję wśród > 5/10, a słabszych grupa będzie nadal gnębić, bo wychowujemy dzieci w ramach rywalizacji.
  • Odpowiedz