Wpis z mikrobloga

Witam, zacząłem się interesować tematem biwakowania, wycieczek pod namiot itd.
Jakby ktoś miał jakieś rady to bardzo bym prosił!

Zastanawia mnie głownie bezpieczeństwo/zabezpieczanie przed kradzieżami, da się jakoś zabezpieczyć namiot żeby nikt go nie przeszukiwał pod nieobecność, albo podczas snu? Jak się zabiezpieczyć ogólnie rzecz biorąc?

#camping #biwakowanie #podroze #namiot #kiciochpyta #podrozujzwykopem
  • 10
  • Odpowiedz
da się jakoś zabezpieczyć namiot żeby nikt go nie przeszukiwał pod nieobecność,


@Polacco00: Dopoki nie bedziesz mial pancernego namiotu zawsze ktos moze uzyc noza :DD

Za mlodego duzo sie pod namioty jezdzilo. Raczej nie spotkalem sie z zadnymi problemami. No ale czasy sie zmnieniaja :)
  • Odpowiedz
Pies jest świetnym rozwiązaniem - odstrasza przede wszystkim zwierzęta, których jest więcej w dziczy niż ludzi. Ale mam na myśli psa a pieska. No i polecam wyrobić pozwolenie na broń. Wbrew obiegowej opinii jest to w zasadzie proste jeśli nie ma formalnych przeciwwskazań. Te dwie porady dotyczą snu. Pod nieobecność to raczej tylko kamuflaż i może kamerka leśna z MMSami.
  • Odpowiedz
@Polacco00 na te naście razy co jeździliśmy nigdy nie było żadnych problemów. Naprawdę mało kogo interesuje co ty w namiocie masz. A raczej po za gaciami i śpiworem nikt nic tam nie trzyma.
  • Odpowiedz
@MistrzKowalski: Kiedys (z 15 lat temu) zrobilimsmy sobie objazdowke: Litwa-Lotwa-Estonia-Finlandia-Norwegia-Szwecja-Dania-Niemcy-dom. Oczywiscie namiot :D

W sumie 3 tyg 7500km. Problemow zadnych poza jednym - w Estonii chcieli nam sie do boksa na dachu wbic. Zauwazylismy dopiero w finlandii jak dojechalismy do miejscowy i chcieli sie ogarnac.
Zamek uszkodzony tak ze nie otworzysz.
  • Odpowiedz
@Polacco00 zastanawiałem się nad tym, jak zaczynałem zwiedzać Polskę kamperem. W tym momencie moje zabezpieczenia mają dwa warstwy. Jedna - zasłaniam okna, więc nie widać co jest w srodku i nie zostawiam na widoku czegoś, co mogłoby paść ofiarą 'nagłej kradzieży', ale to już raczej z przyzwyczajenia. Zdarzało mi się zostawić telefon, kompa, głośnik usb na noc na desce rozdzielczej i wszystko było w porządku. Druga warstwa, to wygląd samochodu :D Jak
  • Odpowiedz
Wszystkie informacje, które znajdą się w necie odnośnie bezpieczeństwa itd, dotyczą krajów mniej rozwiniętycj - Niemcy, Francja, Anglia itd. Kraje wyżej rozwinięte, jak np Polska, tego problemu nie mają.


@Zglanowany: Taaa jasne we Francji 2 lata temu 3 razy chcieli obrobić mi kampera (2 razy na parkingach raz na kampingu) ( ͡° ͜ʖ ͡°) we wszystkich krajach gdzie pojawili się nachodźcy przestało być bezpiecznie.
  • Odpowiedz