Wpis z mikrobloga

Mam postępujący niedowład kończyn lewej strony ciała. Póki co jest delikatny i nie paraliżuje mi życia, ale moim zdaniem powoli się pogarsza. W zasadzie jest to odczuwalne podczas pracy na klawiaturze. Lewa ręka nie nadąża za prawą albo coraz trudniej zrobić mi kombinację Ctrl+C. Co do lewej nogi to często szura mi o ziemię podczas chodzenia, albo nie jestem w stanie zrobić nią długiego odepchnięcia na rolkach. Ogólnie ta noga jest jakaś zesztywniała. Byłem u dwóch neurologów, miałem robione MR głowy i nic nie wyszło. Neurologowie swoimi badaniami nie stwierdzili osłabienia lewej strony i z ich punktu widzenia wszystko jest ok. Reumatolog nie stwierdził nic poważnego mimo pozytywnego wyniku przeciwciał jądrowych. Ktoś ma jakieś pomysły co z tym dalej robić? Mam niskie wyniki b12 i kwasu foliowego. Tydzień temu przyjąłem pierwszy zastrzyk z b12.

#zdrowie #medycyna #leczsiezwykopem
  • 19
  • Odpowiedz
Tydzień temu przyjąłem pierwszy zastrzyk z b12


@slkt: A kiedy następny zastrzyk? Poczekaj trochę aż B12 zacznie działać, jak masz duży niedobór to trochę to potrwa zanim odbudujesz nerwy. A kwas foliowy też suplementujesz? Skoro masz niedobór i b12 i b9 to może masz mutację genu MTHFR odpowiedzialnego za procesy metylacji tych witamin do ich aktywnej postaci, więc lepiej jakbyś suplementował metylowany kwas foliowy, a nie "zwykły".

A co do
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@Lenalee: nie mam niedoborów b12. Mam niski poziom, ale w normie, więc dostałem skierowanie na zastrzyk co miesiąc. Inne pytanie czy te normy są prawidłowe.
  • Odpowiedz
@slkt objawy są niespecyficzne, choroby reumatologiczne miałyby obustronny przebieg, a porażenie zarówno nogi i ręki też nie wskazuje na zmiany w obrębie 2 różnych splotów nerwowych, czy wypuklin i ucisku na krążki. Więc zależnie pod jakim kątem był opis mri mogli nie zwrócić uwagi , szczególnie na choroby rzadkie. Jeżeli byłby to początek też zmiany w obrębie mózgu mogą nie być jeszcze widoczne. Na pewno przydałoby się EMG określenie ubytku i
  • Odpowiedz
@slkt przeczytałam, ale z tych wyników nic nie wynika. Dodatkowo opisane przez Ciebie objawy nie zostały potwierdzone w opisie badania neurologicznego, więc pytanie czy objawy z osłabieniem siły mięśniowej nie są stałe, czy występują sporadycznie, czy w określonych warunkach. Bo jeżeli nie są stałe, to na wizycie mogły nie mieć miejsca, ale nie oznacza że nie będą się pogłębiać i nie trzeba zrobić EMG aby sprawdzić faktyczne napięcie mięśniowe i przewodnictwo
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@zrobie_tu_porzadek_: fyi, neurolog powiedział że nie widzi żadnych objawów, które pozwoliłyby mu wybrać jakąś ścieżkę diagnostyczną. Powiedział że objawy ALS mam w 1% i to nie powód żeby diagnozować w tym kierunku.
  • Odpowiedz
@slkt jeżeli objawy się powtarzają, to ja na Twoim miejscu bym zapisywała sobie ile razy w ciągu miesiąca, w jakich sytuacjach i jak długo trwały opisane przez Ciebie objawy. Jeżeli w ciągu miesiąca pojawia się co najmniej 2-3 razy, poszłabym do innego lekarza. Ale to moje zadanie.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@GodComplex: tylko że żaden lekarz nie widzi wskazań do dalszej diagnozy, a rezonans głowy nic nie wykazał. Badanie robiło mi trzech lekarzy i żadne nie wykazało zaburzeń czucia albo spadku siły.
  • Odpowiedz