Wpis z mikrobloga

pamiętam jeszcze gdzies w okolicach roku 2013 w necie bylo jeszcze masa for i portali o ciekawych rzeczach. Pamietam taki piroportal gdzie ludzie normalnie wrzucali filmy jak zrobili i detonowali gdzies w lesie anfo a ruch na tej stronie byl jak na dzisiejszym mikroblogu mimo niszowego tematu xd byly z 3 duze fora akwarystyczne z dziesiatkami quality postow dziennie. Fora miast, fora z linkami rapidshare, historyczne, detektorystyczne, jakis rycerzy na kiju, asg. Najlepsze ze ludzie czesto normalnie podpisywali sie swoim nazwiskiem. Pamietam milion gowno gier przegladarkowych, pamietam blogi klanów z gier. W końcu pamiętam wykop z przed 14 lat xd Ehhh oddajcie mi mój internet korpośmiecie
  • 41
  • Odpowiedz
  • 35
A teraz wszystko zeżarł fb, fora z masa wiedzy znikają bezpowrotnie.... I na koncu fb tez padnie i bedziemy wszystko budowac na nowo :/
  • Odpowiedz
  • 309
@xyz_xyz wkurza mnie tez to ze jesli cokolwiek teraz powstaje to musi byc profesjonalne i z mysla o zarobku, wolałem filmy nagrywane w 144p przez pasjonatow i montowane w windows mobie maker niz to co jest teraz
  • Odpowiedz
@Pentylion: a dej spokoj. Dzisiejszy internet to jeden wielki baner reklamowy ze sponsorowanym gownem i pelno stron widmo z ostatnimi postami typu 2013r. Ktore nieslugo zgasna bo wylacza serwery

Juz nie ma internetu, zostal sam sciek
  • Odpowiedz
@Pentylion: Niestety, starej gwardii nie zastąpili nowi, bo przenieśli się na FB. Problem w tym, że te grupki nadają się tylko do zadawania krótkich pytań, wyszukanie konkretnego problemu to mordęga, brak działów, głupi algorytm, który podaje ci treści które sam sobie wybiera, nawet jak włączysz sortowanie od najnowszych. No i znikanie postów lub całych grup, bo algorytm uzna, że łamią standardy społeczności.
Zostały tylko największe fora, niektóre będąc prawie martwe
  • Odpowiedz
@Pentylion:
Fora upadały dlatego, że nie opłacało się ich prowadzić. Największym błędem googla było to, że nie oparł się na małych forach, których nie da się podrobić przez ai, a zamiasy tego promował gównoblogi, które są obecnie masowo produkowane dzięki ai, przez co samo google to obecnie proxy dla reddita, stackoverflow i kilku innych scentralizowanych for. Gdyby w kluczowym momencie google wsparł fora, tworząc jakiś zdecentralizowany googloski tapatalk i promował
  • Odpowiedz
@Pentylion grupy na fb są o kant dupy rozbić, bo pytając o jakiś problem liczysz na łaskę kogoś, kto zna temat i wie jak ogarnąć i na to, że będzie mu się chciało to opisać. Na forach słyszałeś, że temat był już poruszany, użyj opcji szukaj, a często przez samego Google’a prowadziło Cię prosto do tematu, gdzie wszystko ładnie było opisane krok po kroku. Sam często pożytkuję się wiedzą z forów
  • Odpowiedz
@Pentylion: Ja bym stwierdzil, ze internet mial kiedys wyzszy prog wejscia. Pamietam jak w latach 2000-2010 popularny byl termin 'dzieci neostrady' tyczacy sie mlodych ludzi, ktorym ta usluga dala szerokopasmowy internet. Jednak prog wejscia do dyskusji byl mimo wszystko zauwazalny i zalew nowego pokolenia nie rozpieprzyl internetu. Potem szturmem wszedl facebook i nagle pol internetu zmigrowalo na facebooka, ktory moze nie byl platforma o mozliwosciach lepszych od forow i list
  • Odpowiedz
@Pentylion: A teraz wszystko na grupach na FB, które zrobiły się swoistym rakiem. Ciężko szuka się jakiś starszych wpisów, pełno idiotów, ludzie zazwyczaj głupkowato odpowiadają, bo było już kilka razy, użyj lupki, co to za banalne pytanie. A top of the top jak dla mnie jak ludzie się burzą, że ktoś dodał wpis jako anonim xD Bo trzeba każdemu swoje dane rozdawać, a najlepiej fotę dowodu osobistego wrzucić.
  • Odpowiedz
@Pentylion: fora muszą wrócić, forum dla kobiet wanda pokazuje, że można stworzyć aktywna społeczność.

Gry przegladarkowe... nadal w sumie nozna grać w gladiatusa czy Plemiona. To nie odeszło, ze znajomymi wróciliśmy niedawno i zajebiscie się grało

No i jest jeszcze archive.org, masa nostalgii. Znowu mogłem odwiedzić markolf gdzie jako dzieciak sprawdzałem jakie gry dodane będą do gazet, pobrałem tonę obrazów plyt, zarchiwizowane strony można odwiedzić.

Ogólnie można znów poczuć te
  • Odpowiedz
@xyz_xyz: Nawet jeśli Facebook nie padnie to problem jest taki, że wszystkie te "cenne" informacje są zawarte właśnie w tym jednym miejscu i jesteśmy zależni od ich decyzji, podczas gdy fora internetowe były porozrzucane na różnych często prywatnie utrzymywanych serwerach i mimo ryzyka usunięcia, było to moim zdaniem dużo lepsze.

Szukanie czegoś na FB to jakaś masakra, a nawet jeśli powiedzmy znalazłbym jakąś informację i chciałbym przesłać ją rodzicom to
  • Odpowiedz
@Defect pamietam jak wszytskie prywatne strony(blogi, fora,portale) w polskim necie protestowały, teraz faktycznie nie dało by się już zrobić takiej akcji. Wszytsko na fb albo u wielkich graczy. Sami oddalismy wolnosc w necie bez jednego wystrzalu :(
  • Odpowiedz
zamiast faworyzowania blogów w seo, faworyzował fora, to dzisiaj google nie byłby zaspamowany przez boty ai, a fora by nie wymarły


@wzorowy_obywatel_unii_europejskiej: no tak, bo fora nie są i nie były spamowane wiecznie przez boty. Nawet wykop, który jest czymś w rodzaju forum, jest przecież zawalony automatycznymi treściami.

Tak naprawdę fora wymarły przez wyparcie PCtów i przejście na smartfony. Na komputerze, na klawiaturze pisze się wygodnie, można pisać dłuższe treści, łatwo edytować i redagować tekst itp itd.
A na telefonie można napisać najwyżej parę zdań, edycja i redakcja to katorga, mało widać podczas pisania i
  • Odpowiedz