Wpis z mikrobloga

Jaki zamiennik lusterek do #motocykle naked polecacie dla wysokiego chłopa szerokiego w barach?
Zmieniłem (bo i tak moto, które kupiłem było po przewrotce i jedno lusterko byłoby do wymiany) na takie montowane na końcówkach kierownicy, ale to nie jest zbyt wygodne, bo muszę ruszać głową podczas zerkania i też odrywać wzrok od drogi... No i motocykl poszerzył się, więc trzeba bardziej uważać w ciasnych korkach.
Lepsze jednak te klasyczne, ale jak byłem ostatnio w sklepie, to nie mieli nic innego niż fabryczne.

Mam nadzieję, że ktoś coś.
  • 7
  • Odpowiedz
@Ranger: jak masz te na końcach kierownicy zamontowane?
Jak miałem "pod" kierownicą to rzeczywiście trzeba odrywać wzrok od drogi, jak są w pozycji nad kierownicą jest ok.
  • Odpowiedz
  • 0
@wiktorbo: mam ciut powyżej kierownicy, ale na jej przedłużeniu (czyli nie nad dłońmi, ale wychodzą poza obrys).

Tego typu jak picrel (ale sprawdzę, może da się wywrócić na drugą stronę, żeby były bliżej, choć nie wydaje mi się).
Ranger - @wiktorbo: mam ciut powyżej kierownicy, ale na jej przedłużeniu (czyli nie n...

źródło: hqdefault

Pobierz
  • Odpowiedz
@Ranger: ok jeżeli w tej pozycji mimo wszystko odrywasz wzrok od drogi to niewiele chyba da się zrobić.

Jeżeli mogę coś podpowiedzieć - bardzo często takie lusterka klasyczne oferują widoczność na ramiona motocyklisty co najwyżej ( ͡° ͜ʖ ͡°) więc sprawdź przed zakupem / zapewnij sobie możliwość zwrotu.
  • Odpowiedz
  • 1
@wiktorbo: w sensie, że to normalne, że w tych lusterkach na "antenach" gówno widać, bez robienia motocyklowej jogi i wyginania się? xD czyli wygląd ważniejszy, niż ergonomia?
  • Odpowiedz
@Ranger: tak, widać napis z kurtki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tzn wiesz, jeżeli są na długich kijach i są praktycznie nad klamkami - no to wtedy będzie coś widać, ale większość oferuje widoczność zerową. Dlatego tyle osób montuje te na końcach kierownicy.
  • Odpowiedz
@Ranger: nie podales jakei masz moto, tutaj wrozbitow maciejow wielu ale nikt nie trafi, zeby widocznosc byla ok, to w miejsca oryginalow jakies
  • Odpowiedz
@Ranger: Sam jestem dobrze zbudowany i mam w miarę duże moto, testuje od miesiąca fender lampa i dają radę. Za to ich wygląd jest średni.
  • Odpowiedz