Wpis z mikrobloga

#kicoichpyta #agd #odkurzacz

Po przejrzeniu paru portali i setek opinii, jestem w kropce.

Ograniczenie mocy odkurzaczy przez UE sprawiło, że nowe modele domowe mają dupiastą moc ssania, nawet stosunkowo proste zadanie: kurz, kocia sierść, piasek wniesiony na butach, jest dla nich za trudne.
Niebieski domaga się więc odkurzacza przemysłowego.
Masa ludzi bierze karchera WD2/3, ale im nowsza opinia, tym więcej narzekań na badziewne plastiki a także na moc.

Macie może jakiś nowszy model, który działa i nie wk... beznadziejnymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi, że się człowiek więcej z tym szarpie, jak odkurza?

Pożądane parametry: moc 1000+W, pojemność 15-20 litrów, kółka. Głośność do 75 dB. Podstawowe akcesoria, szczotka do paneli/dywanów, jakaś szczelinowa. Zwijanie kabla zbędne ale min. 4 metry, mam sporo powierzchni do oblecenia. No i żeby nie kosztował milionów monet.

Ktoś, coś?
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ograniczenie mocy odkurzaczy przez UE sprawiło,


@krystal_Tri_tapik: sprawiło, że jeśli tylko nie kupujesz najtańszej chińszczyzny, można kupić odkurzacz, w którym moc ssania wynika z dopracowanej, wysokosprawnej turbiny, a nie dopierdzielenia jeszcze jednego kilowata mocy, bo to i ładnie na budowie wygląda jak się wołami napisze "aż 2000W!!!!!" i przeciez nie producent za ta moc będzie płacił, czysty zysk, nie?
Naprawdę nie jest problemem kupić odkurzacz, który ma dobrą siłę ssania.
JarekP - >Ograniczenie mocy odkurzaczy przez UE sprawiło,

@krystalTri_tapik: sprawił...

źródło: Numatic-PPR240

Pobierz
  • Odpowiedz
@Jarek_P: nie kupiłam najtańszej chińszczyzny ostatnio, czyli jakieś trzy lata temu. Hoover z zarąbistymi opiniami, bo wtedy priorytetem miała być cichość wraz z łatwością przenoszenia między piętrami. A ić pan w uj, ciągnął mocno może pół roku i od początku wkurzał, bo ta kompaktowość dotyczyła jedynie korpusu. W połączeniu z cholernie sztywną rurą zrobili z tego nieoperacyjnego grzmota, super hiper dopracowane kółka miały szczelinę o tak idealnie dobranym rozmiarze, żeby
  • Odpowiedz
@krystal_Tri_tapik: a dyson? Mam od paru lat i największą zaletą jest przenośność, to że jest lekki i dużo częściej z niego korzystam bo nie muszę rozkładać typowego lol. A do tego idealny na schody, do samochodu itd. Moc ssania zajebista, a do tego obrotowa szczotka to mega ułatwia

minus taki że max 20 minut i bateria kaput, ale mi to spokojnie wystarczy, a może te nowsze są już lepsze
  • Odpowiedz
@krystal_Tri_tapik: Jest chyba sporo pionowych odkurzaczy które dobrze odkurzają kurz i działają długo na jednej baterii. Problem jest chyba to ze ludzie do zbierania kurzy wybierając najmocniejszy tryb zamiast tego najsłabszego/średniego który też by sobie z kurzem poradził. Jak z pionowych coś to popatrz na xiaomi albo dreame

z takich stacjonarnych to szukałabym przede wszystkim wodnego odkurzacza.
  • Odpowiedz
@krystal_Tri_tapik: i jak? Kupione coś? W Jula jest fajny Meec Tools. Przemysłowy na poziomie Karchera WD3. Czasami w Biedronce pojawia się Einhell poniżej 200 zł. Używam WD3 od lat do generalnego sprzątania mieszkania, odkurzania samochodu, a nawet wciągania gruzu i trocin. Jedyne, co mnie w nim drażni to mały rozstaw kółek. Potrafi się wywrócić od najechania na własny przewód.
  • Odpowiedz