Wpis z mikrobloga

@francoisinho Czyli mówisz, że jak w ratach na oświadczenie wpisze zarobki 15k zł chcąc kupić iPhone za 5k zł to komercyjny bank leci do US to sprawdzić bo jest możliwość że skłamałem w oświadczeniu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@francoisinho no bo jak mają sprawdzić? Może sprawdza w jakichś skrajnych przypadkach gdy wprost wynika że wynagrodzenie które wpływa na konto jest znacznie powyżej 30% w stosunku do raty ale chyba nie nie wierzysz ze będą każdego weryfikować przy setkach tysięcy korzystających? Nie mają nawet dostępu do takich danych i go nie będą mieć. Jedyna opcja to ponowna weryfikacja zdolności kredytowej ale w zasadzie dostaną to co już widzą czyli wpływy na
  • Odpowiedz
  • 0
@excelfinance:

no bo jak mają sprawdzić?

Serio to tak trudne? Ok, rozpiszę punkt po punkcie dla tych mniej rozgarniętych:
1) bank ma podejrzenie, że coś jest nie halo
2) składa odniesienie z 286 kk
3) prokuratura sprawdza wszystko

Zero kosztów, sto procent skuteczności. To jest procedura karna, a nie cywilna. Mając wyrok karny powództwo cywilne może napisać nawet emerytowany ochroniarz, a i tak wygrana w kieszeni

Choć obstawiam, że to nie
  • Odpowiedz
@francoisinho Śmiało, możesz wyłożyć temat bo może faktycznie trafiłem na specjalistę jednak. Zarzucasz tezę, że żyd z banku będzie latał do US po dane o zarobkach losowych osób jakby to było na jakimś porządku dziennym i nie masz nic na poparcie tej tezy. Może jeszcze zaraz napiszesz, że bank będzie wysyłał kontrolę po domach i sprawdzał stan osobowy w gospodarstwie domowym vs dane kredytobiorcòw? Na to pytanie też nie masz
  • Odpowiedz
  • 0
@marcingliwice: uwaga, definiuję - wystarczy postawić formułę w Excelu, która porówna wpływy z przeszłości do raty i wyliczy 30% - jeśli w przeszłości próg nie był przekroczony, a nagle jest, to śmiało można zakładać, że "coś jest nie halo" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie ma za co, mniej rozgarniętym jak ty też trzeba pomagać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@francoisinho Zdefiniuj "przeszłość" i w jaki sposób były wtedy weryfikowany współczynnik RDR ( ͡° ͜ʖ ͡°) Do czego banki mają porównywać oświadczenie WK? Ktoś się mnie pytał czy po podwyżkach stóp procentowych RDR wynosił u mnie 20 30 a może 50%? Czy bank wtedy miał przesłanki do ponownego zbadania zdolności? Miał. Czy to zrobił? Nie. Czy bank ma wgląd w stan osobowy mojego gospodarstwa domowego?
Chcesz nam tutaj
  • Odpowiedz
@francoisinho tak XD na pewno bank będzie tysiące pozwow robił bez solidnych dowodów tylko na podstawie przypuszczenia na podstawie Excela analityka po zarządzaniu na uek. Fajnie fantazjujesz, niezle mokre sny spadkowicza. Masowe pozwy gdzie może jakiś niewielki procent może się okaże trafny. I kto będzie z banku chodził na te pozwy o stratę 5k dla banku w charakterze świadka?

Leave the billionaires alone! xD
  • Odpowiedz
@francoisinho Nie odpowiedziałeś na żadne pytanie, a tylko ciągle bredzisz pod nosem bez cienia merytoryki zarzucając innym tutaj niski poziom i brak wiedzy xD Jesteś kolejnym na tym tagu teoretykiem z zacięciem nędznego wykładowcy ale nic nie potrafisz wyłożyć poza przypieprzaniem się o czyjś nick xD2
  • Odpowiedz
@marcingliwice to właśnie człowiek który będzie Ci wmawiał ze to ty się ne znasz, a prawda jest taka że on nie ma pojęcia o czym mówi, no i obrażanie jest jego najmocniejsza strona. ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@excelfinance: biegły rewident, ale nie masz pojęcia o prawie bankowym? Jak widać można uchować się w tym zawodzie bez pojęcia o tym, co się robi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Choć szczerze mówiąc obstawiam, że byłaby to ogromna dziura w systemie, gdyby taki tuman jak ty mógł zostać biegłym rewidentem i pewnie jesteś zwykłym fizycznym robolem z bujną wyobraźnią xD
  • Odpowiedz