Wpis z mikrobloga

Patrzcie na tę grafikę i przypomnijcie sobie jakie lata '90te były zajebiste pod względem futbolu. To czas, kiedy zakochałem się w tej dyscyplinie.
Lata 91-99 - każdego roku LM wygrywa inny klub - z sześciu różnych krajów. Złota piłka? Ani jednej powtórki - zawodnicy z siedmiu różnych krajów. Ligi? włoska, angielska, niemiecka, hiszpańska, holenderska - za nimi francuska i portugalska, mocny Panathinaikos - zawsze jakiś klub rosyjski, czeski zrobił niespodziankę - wszystko było bardzo spłaszczone, a potem? Messi-Ronaldo, spompowana Premier League, PSG na kroplówce od szejków, dominacja Realu. Kwoty płacone przez 4-5 klubów są nieosiągalne dla reszty. Jakieś to takie... Nie wiem xd

#pilkanozna #mecz
grek_zorba - Patrzcie na tę grafikę i przypomnijcie sobie jakie lata '90te były zajeb...

źródło: image

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
@grek_zorba: superliga teoretycznie nie jest złym pomysłem. Oczywiście, nam Europejczykom się nie podoba, ale liga mistrzów, jaką najbardziej prestiżowe rozgrywki najpopularniejszego sportu nie są w pełni wykorzystywane. Perez i spółka zobaczył jak to robią Amerykance i chciał to przenieść na nasz grunt
  • Odpowiedz
@grek_zorba: Aż przejrzałem fazę grupową LM od sezonu 2013/2014 do obecnego. Wyliczenia mogą zawierać błędy, bo liczyłem to ręcznie. Przez 11 sezonów w fazie grupowej zagrało 90 różnych drużyn. 6 drużyn (Real, PSG, Bayern, City, Atletico, Barcelona) grało w każdej edycji, 5 drużyn (Szachtar, Juventus, Benfica, Borussia, Porto) opuściło jedną edycje - czyli przez 11 sezonów prawie 30% obsady w fazie grupowej stanowiły te same zespoły. Było 29 klubów, które zagrały
  • Odpowiedz
@grek_zorba skoro nie ma lepszych niż Messi i Ronaldo, to nie ma komu dawać złotych piłek.
A co do PSG: jak widać kasa na tytuły się nie przełożyła.
City raptem 1 raz.

Dla mnie ogólnie sens rozgrywek skończył się, gdy dopuszczone zostały drużyny, które nie są mistrzami kraju.

Ogólnie formuła jest spoko, bo jednak fajnie obejrzeć jak grają super kluby między sobą, ale... To już nie jest liga MISTRZÓW
  • Odpowiedz