Wpis z mikrobloga

Wczoraj Pani stomatolog do mnie z pytaniem czy fluoryzujemy xd
Zapytałem, czy są jakieś przeciwwskazania czy ki #!$%@? ( już wiedziałem do czego pije)
A ona na to, że ludzie mają różne podejście do fuoryzacji.
To zapytałem jeszcze raz, czy są jakieś u mnie przeciwskazania do fluoryzacji i wtedy #!$%@?ła śmiechem.
Ofc mnie też na bk złapało. Xd

#sromatologia #dentysta #bekazlewactwa #szury #jebnieci
  • 13
  • Odpowiedz
@ZenonBis no ok, ale to chyba nie dotyczyło ekspozycji na sam fluor od stosowania fluoryzacji zębów.
@LudzieToDebile doszło do tego, że przez #!$%@? ideologie i szurskie wierzenia, pani stomatolog musi się każdorazowo pytać czy ma przeprowadzić zabieg fuoryzacji. Pytanie do czego musiało dojść ze strony oburzonych pacjentów, że musi o to pytać. Fakt faktem są przeciwskazania do fluoryzacji, ale wtedy ona o tym informuje.
  • Odpowiedz
no ok, ale to chyba nie dotyczyło ekspozycji na sam fluor od stosowania fluoryzacji zębów.


@Edward_Kalmanawardze_666: Tak samo jak nie bada się wpływu poszczególnych związków rtęci/ołowiu tylko ich całkowitą obecność w wodzie pitnej. Stosowane są przeróżne związki fluoru, nie sposób zbadać każdy miarodajnie na setkach przypadków wielokrotnie, mamy ograniczoną liczbę naukowców
  • Odpowiedz
@SkrytyZolw: Oczywiście codzienna kilkurazowa ekspozycja na szkodliwy pierwiastek to nic złego w śladowych ilościach. W imię ograniczania kosztów opieki stomatologicznej możemy przecież poświęcić kilka punktów IQ i tak każdy ma ich dużo, a jak odejmiemy wszystkim to nikt nie będzie poszkosowany
  • Odpowiedz
@ZenonBis: xDD Zalecane dawki fluoru nie są szkodliwe dla zdrowia. Pasty dla dzieci poniżej 6 roku życia, które rzeczywiście mogą zjadać trochę pasty, mają mniejszenie stężenie fluoru. Raz na pół roku zaleca się wykonanie fluoryzacji, przy wysokiej intensywności próchnicy raz na 3 miesiące. I to jest wszystko, nie zaleca się żadnej dodatkowej metody dostarczania fluoru do organizmu. Czyli jeszcze daleka droga do dawek szkodliwych dla zdrowia.

Jesteśmy codziennie eksponowani na
  • Odpowiedz
@SkrytyZolw: Nie chce mi się robić wielkiego wpisu więc na szybko:
1. Ad personam to ciekawy argument
2. Whataboutism również
3. Zalecana dzienna dawka dla kobiet w ciąży to 3mg ( https://ods.od.nih.gov/factsheets/Fluoride-HealthProfessional/ )
4. Każdy miligram dziennie spożywany przez matkę w ciąży to 3.66 mniej IQ u dziecka ( https://www.forbes.com/sites/brucelee/2019/08/20/fluoride-and-iq-what-is-the-link-what-this-study-says/ słaby link, ale jak piszę, nie chce mi się tłumaczyć czegoś osobie z góry uznającej mnie za szura :> ).
  • Odpowiedz