Wpis z mikrobloga

Co można spieprzyć przy wymianie opon co nie wyjdzie na wyważarce?

Byłem w nowym miejscu wymienić opony. Kupiłem nowe micheliny, zamontowali i po montażu przy wyższych prędkościach kierownica bije.
Pojechałem na reklamacje, wyważyli jeszcze raz - #!$%@?, jest to samo. Zrobimy kalibracje wyważarki, prosze przyjść po niedzieli to wyważymy jeszcze raz.

Pojechałem do drugiego wulkanizatora, powiedziałem jakie objawy, zdjął koła, wyważył od nowa, #!$%@?, jest to samo.

Nie jest to kwestia mechaniczna, bo dokładnie w tym samym czasie moja różowa wymieniała opony w nowej toyocie, na opony na których jeździliśmy już wcześniej i #!$%@? - przy 80 kierownica bije. Ponowne wyważenie też nic nie dało

Jakieś pomysły?

#mechanikasamochodowa #motoryzacja
robertx - Co można spieprzyć przy wymianie opon co nie wyjdzie na wyważarce?

Byłem w...

źródło: zaw

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • 0
@Mawid_Dotyka: Na luz nie wrzucę bo oba samochody w automacie. Zmieniałem w jednym samochodzie z całorocznych starych na całoroczne fabrycznie nowe, w drugim z zimówek na letnie - w obu identyczne objawy, na wyważarce są podobno ok
  • Odpowiedz
@robertx masz kołpaki?
Trzeba patrzeć na oponę gdy się kręci, może być źle przechowywana i jest fiflak, jajo, ósemka i będzie tak się dziać. Ja tak mam z oponami letnimi, 130km/h i kiera bije a wyważone mam elegancko. Możesz spróbować podjechać na wyważanie z testem drogowym, maszyna dociska oponę tworząc sytuację jakby opona była na samochodzie.
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

  • 0
@modzelem: Na poprzednich oponach bylo wszystko w porządku, nagle po zmianie opon felga się wykrzywiła? W dwóch samochodach?
Dzisiaj będę kombinował z tym wyważeniem z testem drogowym, może gdzieś mają terminy w okolicy,dzięki
  • Odpowiedz
  • 3
@Mawid_Dotyka: @modzelem @ondraszek Byłem na wyważaniu z testem drogowym, po odpowiednim ustawieniu jedzie się tak jak powinno - nic nie bije, nic nie trzęsie, no tak jak być powinno. Wielkie dzięki za pomoc Panowie, dla takich jak Wy jeszcze czasami warto zajrzeć na ten gówno portal
  • Odpowiedz
@robertx mam łzy w oczach :D spoko loko

Czyli oponki coś nie bardzo, mam to samo, też muszę pojechać bo przełożyłem kołpaki z koła na koło i jest lepiej :D
ale dalej nie ma prawidłowości ;) a zawiecha cierpi

Ile zapłaciles?
  • Odpowiedz
  • 1
@ondraszek: 130 zł za 4 sztuki. U mnie wyszło, że były przeważone czy coś takiego, ustawili na idealnie, nawet jak coś było "w granicach błędu" to zdjęli jedną oponę, przesunęli do przodu, żeby było perfekt i tak jest :) Jak jesteś z okolic Warszawy to polecam Impolex w Opaczy/Raszynie
  • Odpowiedz