Wpis z mikrobloga

Mireczki, mam 32 gb ramu a czasem przy normalnym użytkowaniu komputera #!$%@? mi Chrome i inne aplikacje przez błąd "Out of memory".

Na przykład teraz mam włączonego Photoshopa, Lightrooma, Discord, Telegram i Chrome z 5cioma kartami. Jak odpalę nowe okno przeglądarki, to wywali mi wszystkie aplikacje. Często dzieje się tak nawet wtedy jak nie mam włączonego Photoshopa i Lightrooma - wystarczą dwa ona po 15 kart w Chrome i Discord.

Da radę to jakoś zoptymalizować? Wydaje mi się, że przy tej ilości ramu powinienem mieć większy komfort pracy.

Win10
Ryzen 3600X
Geforce 2060 SUPER

#pcmasterrace #komputery #photoshop #grafikakomputerowa #pc
  • 14
  • Odpowiedz
@Cygan_Edek: Spróbuj obniżyć taktowanie pamięci o 100-300 MHz. Ewentualnie podbij bardzo delikatnie napięcie. Ryzeny chyba miały problemy z kontrolerami pamięci. Update biosu też być może pomoże. Swap też włącz.
  • Odpowiedz
@Cygan_Edek: miałem podobne problemy na 10, przy 70% wykorzystania ramu potrafiło wysypać.
Naprawiłem ten problem w ten sposób że dokupiłem ramu i mam spokój, miałem 12 mam 20GB, od tego momentu ani jednego komunikatu o out of memory czy wysypaniu się programów.

Ale u Ciebie to chyba niemożliwe bo 32GB to chyba wiecej płyta nie obsłuży? Musisz po prostu zamykać coś przed odpalaniem ramożernego programu.

plik stronicowania mam całkiem wyłączony
  • Odpowiedz