Wpis z mikrobloga

  • 300
@fhgd: @WaveCreator: Kiedyś RCB to wysyłało wiadomości może 2x na rok, aż do tej słynnej, lokalnej burzy na Kaszubach kilka lat temu gdzie na obozie zginęły dzieci przygniecione drzewem. Wtedy ktoś tam z RCB poleciał, a nawet chyba zawiasy były za brak ostrzeżenia. No to teraz macie. Ja się im nie dziwię że wolą nawalać tymi wiadomościami które w 80% się nie sprawdzą, niż potem znowu media i
  • Odpowiedz
@Plp_: RCB wprowadzono dopiero po tej burzy. Rok temu dostałem 18 alertów RCB. Nieuzasadnione okazały się 2, ale burza była jakies 30-40 km ode mnie. Teraz w ciągu 4 dni dostałem 3 alerty pod rząd a burzy nie było przez żaden z tych 3 dni w całym województwie, a przez 2 nawet w sąsiednim.
  • Odpowiedz
RCB wprowadzono dopiero po tej burzy.


@DrCieplak: masz rację, trochę mi się pokiełbasiło. Wcześniej funkcjonowało pod postacią ostrzeżeń IMGW rozsyłanych sporadycznie. Wtedy właśnie stamtąd ktoś poleciał za brak ostrzeżenia. Tym niemniej RCB jest pośrednim następcą tego systemu obejmującym też inne rodzaje niebezpieczeństw, nie tylko pogodowych.
  • Odpowiedz
@Plp_: Dobra, wszystko spoko, tylko jak dają ostrzeżenia to niech dają je konsekwentnie. A nie, że walą tydzień dzień w dzień ostrzeżenia a później jak serio jest burza to tego ostrzeżenia nie ma xD
W tamtym roku alert: uwaga na silne wiatry dzisiaj w nocy (porywy do 80km/h) itd...
Pogoda: Ok, 80 to 80.
Dwa dni później
Alert: cisza
Pogoda: a dawaj ze 120
  • Odpowiedz
@fhgd Nawalają Alertami znów po incydencie w Gnieźnie ponieważ ostrzeżenie przyszło tam za późno o jakieś 6 h. Było o tym w wiadomościach.
  • Odpowiedz
lokalnej burzy na Kaszubach kilka lat temu gdzie na obozie zginęły dzieci przygniecione drzewem


@Plp_: Z tego co czytam to tam zginęła tylko jedna osoba, 60latek
  • Odpowiedz