Wpis z mikrobloga

Jestem w szoku, jednak można tanio zrobić zasilacz usb spełniający wszystkie wymagania bezpieczeństwa, wydajność zgodna z opisem na opakowaniu, a nawet tętnienia mierzone chałupniczo całkiem dobrze wypadają. Nowe miejsce gdzie można bez strachu dobrą "ładowarkę" kupić.

wypokowy_expert - Jestem w szoku, jednak można tanio zrobić zasilacz usb spełniający ...
  • 14
  • Odpowiedz
@potato44: cały skrót masz w opisie, jak potrzebujesz kupić porządną ładowarkę która Cie prądem nie zabije, ani domu nie spali to w actionach wszskie są ok, w przeciwieństwie do ali allegro, czy większości prodkutków nawet z marketów.
  • Odpowiedz
@wypokowy_expert: przy tych pomiarach w 9:10 to przydałoby się w ogóle mieć wiedzę, czy na wyjściu są jakieś kondensatory ceramiczne wsadzone. Gdyby ich nie było to autor dokładając elektrolit, #!$%@?łby tam taki ESR i ESL, że pomiar byłby do #!$%@?. W taki sposób można z kilku mV tętnień zrobić kilkaset mV. Jak sie robi pomiary to trzeba myśleć o własnościach pasożytniczych, a nie uznać, że kondensator to tylko pojemność.
  • Odpowiedz
@r5678: do poprzedniego laptopa poddałem się kupiłem drugi zasilacz, wcześniej wymieniając jakieś 5 razy kabel zasilający (ten niskiego napięcia na stałe zamocowany w zasilaczu) Teraz zastanawiam się ile ten sznurek usb-c wytrzyma, niestety też nie ma łatwej opcji wymiany, no chyba że sobie zamiast kabla gniazdo usb-c w zasilaczu zamontuje. A ten 65W spokojnie wystarczy.
  • Odpowiedz
@L3gion: nawet jakby żaden producent nie dawał już, to i tak mam nadwyżkę zasilaczy ;) a telefony zmienia się dość rzadko.
Licząc od lutego 2017, minęło 2664 dni, w tym czasie miałem 3 telefony i z trzeciego korzystam dziś. więc jedna słuchawka starcza mi średnio na 888dni. czyli 2.43 roku, w tym miesiącu minie równo 2 lata odkąd go mam i nie zapowiada się abym w ogóle planował zmieniać telefon/
  • Odpowiedz
@wypokowy_expert: raz że mam nie jedną ładowarkę obłusgującą wyższe napięcia jak np 9V, dwa i tak ładuje specjalnie słabymi ładowarkami dla żywotności baterii, jak mam ładować telefon to jak kładę się spać, kładę telefon na indukcji rano mam 100%, więc mi wystarczy aby telefon się naładował w 6h, a ładuje się 3.5-4h.
Oczywiście jak potrzeba mi szybko prądu no to wtedy po kablu właśnie szybkim ładowaniem.
  • Odpowiedz