Wpis z mikrobloga

Cześć, w Czwartek (Boże Ciało) w miejscowości Jagodnik w woj. Podkarpackim przy drodze znalazłem tablet, w powiadomieniach są maile z UJ (całej treści nie widzę więc ciężko mi cokolwiek więcej wywnioskować), pytałem już na różnych grupach FB ale nikt się nie zgłasza zapytam jeszcze tutaj, czy ktoś nie zgubił?

#krakow #rzeszow #apple
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@MotywujacyAkumulatorNatchnienia: Tak to ten Jagodnik, jestem z okolic, w czwartek rano wyszedłem na rower i przejeżdżałem tamtędy od strony Trzęsówki w kierunku Cmolasu w rowie przy drodze znalazłem tablet a obok etui, napisałem już na Kolbuszowskiej grupie FB ale nikt się nie odezwał.
  • Odpowiedz
@schriker: dla bezpieczeństwa swojej d--y zanieś to na komisariat. Jak właściciel zgłosił kradzież żeby odzyskać ubezpieczenie to będziesz miał potem kłopoty z tytułu znalezienia tego sprzętu
  • Odpowiedz
@schriker: No jak kolega @virusriddle mówi. Najlepiej zanieść na policję, oni tam będą wiedzieć co zrobić lub z kim się skontaktować. Próbowałeś znaleść właściciela, nikt się nie zgłosił, więc to najlepsze wyjście. Nawet jak nieoczekiwanie właściciel się do ciebie zgłosi to po prostu odeślesz go na komisariat i tyle
  • Odpowiedz
@virusriddle: @schriker rzeczy znalezione trzeba zanieść do biura rzeczy znalezionych. Wyjątkiem są odnalezione dokumenty, które przyjmie policja. Ogólnie znalazca ma 14 dni na oddanie takich znalezionych rzeczy, później można się narazić na odpowiedzialność karną za przywłaszczenie.
  • Odpowiedz
@schriker: po co wy w ogole podnosicie takie rzeczy? niech lezy, wlasciciel zacznie szukac w miejscach gdzie byl i szybciej go znajdzie niz na jakis grupkach fb
  • Odpowiedz
@virusriddle: dla wiosek biura rzeczy znalezionych mieszczą się przy Starostwach Powiatowych. Ogólnie to tę kwestię reguluje art. 5 ust. 1 Ustawy o rzeczach znalezionych ( tak k---a to nie żart, jest taka ustawa xD ). Trzeba to odnieść i mieć to z głowy, żeby później nie bujać się po komisariatach i sądach i tłumaczyć z przywłaszczenia.
  • Odpowiedz
@schriker: jezeli to #ipad to moze kwestia zaniesienia do jakiegoś resellera ? Mają możliwość sprawdzenia po numerze urządzenia do kogo konta jest podpięte urządzenie i poinformować właściciela
  • Odpowiedz