Wpis z mikrobloga

Zaklepałem sobie nową corollę (albo coś podobnego :P) na 2 tygodnie za 542 €, wydaje mi się, że mega dobra cena. Foteliki, dodatkowy kierowca i te inne pierdy w cenie. Ubezpieczenie z wkładem własnym 600€, ale wezmę też pełne za 75€. Więc w sumie mnie to wyniesie 617€
Sztosik ( ͡ ͜ʖ ͡)
#kreta #wakacje #grecja
wypożyczalnia: https://www.autoclub-rentals.gr/rental-cars żeby nie było- żaden scam, legit firma
  • 30
  • Odpowiedz
  • 0
Tylko nie pchaj się na Balos autem


@t2000: tak wyczytałem, że dojazd kijowy, nie mam zamiaru :) Generalnie mamy w planach jeździć tylko na takie w miarę nieuczęszczane miejscówki no i do lidla na zakupy xD
  • Odpowiedz
  • 0
@acidd jeżeli wzięliście auto na 2 tygodnie to szkoda byłoby to marnować na dojazdy do Lidla.

Balos tylko stateczkiem, autem mozna by podjechać na Prevelli, tylko tam plaża kamienista. Cholerka, już nie pamiętam reszty ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 3
@bandera dlatego że kozy potrafią auta po obijać. Do tego trudna, szutrowa droga i możliwe że nie znajdzie miejsca do parkowania.

A stateczkiem cyk na samą plażę i fajrant ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
  • 1
jeżeli wzięliście auto na 2 tygodnie to szkoda byłoby to marnować na dojazdy do Lidla.


@t2000: spoko, na bank będziemy się bujać nie tylko do lidla ;)
a co do Balos i innych, ja generalnie nie lubię takich topowych miejsc w których jest w ch ludzi
  • Odpowiedz
@acidd koniecznie jedźcie na plażę Elafonsi. Wygląda identycznie jak na zdjęciach, a woda jest tam zawsze idealna. Pałac w Knossos przereklamowany, kupa kamieni za 15€ od osoby. Wąwóz Samaria spoko, nawet z dziećmi to tam idziesz cały czas w dół
  • Odpowiedz
@acidd: @kulawy_dzik jedź z rana na Balos, moim zdaniem dużo lepsza plaża niż elafonisi. Droga szutrowa ale bez problemu da radę, 20km/h bez problemu można jechać. Polecam również drugą opcję wypożyczenia łódki w kissamos i dopłynięcie na Balos. Jeśli chcesz plażę bez tłumów to polecam gorąco Kedrodasos Beach. Piękna plaża z jałowcami. No i oczywiście Chania i Retimno
  • Odpowiedz
@acidd za dzień autka od 30 euro się zaczynają a od 3 dnia w górę możesz się targować. Nie chcę psuć wakacji ale cena średnia, poza tym po co aż na 2 tygodnie, kiedy plazing. A sama Kreta fajniutka. Pozdrawiam
  • Odpowiedz
@acidd: za wypożyczenie 2-3 letniego Fiata pandy z przebiegiem koło 20k, zapłaciliśmy 94 euro za 8dni, bez żadnego zabezpieczenia, bez kaucji, bez wkładu własnego, pełne ubezpieczenie. Moim zdaniem dosyć dużo płacicie. Polecam rent-a-car-Crete.gr albo bezpośrednio Monza Cars -np w Chani 150m od terminala.

Co do atrakcji polecam:
Άγιος Ραφαήλ - kapliczka jaskiniowa
Ancient Aptera,
  • Odpowiedz
  • 0
Polecam rent-a-car-Crete.gr albo bezpośrednio Monza Cars -np w Chani 150m od terminala.


@m76859: ale ja potrzebuję dużego samochodu, żadne fiaty pandy czy inne maluszki :) taka corolla to minimum
nie dlatego, że jesteśmy duzi xD tylko jest nas czwórka i trochę walizek
Jak znajdziesz mi coś w rodzaju corolli z pełnym ubezpieczeniem, fotelikami gratis itd. taniej (ale nie w jakiejś scamowni) to stawiam piwo z przyjemnością :)

a co do
  • Odpowiedz
@acidd: Ja od siebie dorzucę, w zachodniej części jest wspaniały ogród botaniczny. I jaskinia-kościół Agusi Ioannis. Najlepsze miejsca na Krecie jak dla mnie
  • Odpowiedz