Wpis z mikrobloga

#programista15k #ksiegowosc #infakt
Cześć Mirki oraz Mirabelki,
Mam pytanie o wasze doświadczenie z Infakt czy innymi rodzajami księgowych. Opłacam usługę Infakt z księgowym. Niemało, bo 259zł netto. Nie do końca podoba mi się, że kwestia określenia czy moje usługi, które świadczę (tylko klepanie kodu na tym etapie) wpadają czy nie wpadają w GTU-12. Dostałem informację aby przeczytać co wchodzi w zakres usług GTU-12 i samemu określić. Spodziewałem się raczej opcji, że przedstawię czym się dokładnie zajmuję i to księgowy weźmie na siebie określenie jak to umieścić na fakturze. Oni mają ubezpieczenie od błędów, ja nie. Jak to wyglądało w Waszym wypadku? Zastanawiam się czy nie zmienić firmy/księgowego. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
  • 6
  • Odpowiedz
@rajbar2610: księgowgi wg. prawa nie mogą zajmować się doradctwem podatkowym. więc w mojej opinii 50% szansy że jest leniem i ma cie w dupie i 50% że próbuje działać zgodnie z prawem i nie "doradzać" xD
  • Odpowiedz
@rajbar2610 jak wyżej, to że księgowi często doradzają to jest nagminne a to nie ich rola. Mimo wszystko ratuja klientom dupę np odrzucając jakiś koszt. 90% tego co robił kiedyś księgowy teraz robi program, więc polecam wziąć sam program+doradcę jak trzeba
  • Odpowiedz
jak jakieś biuro rachunkowe kwalifikuje ci usługi, to lepiej stamtąd uciekaj. I nie, żadna polisa tego nie obejmuje. Jak chcesz znać PKWiU to złóż wniosek do GUS.


@talmudyczny_triumfalizm: No trochę bzdurę palnąłeś, jest trochę księgowych które mają uprawnienia doradcy podatkowego, albo np. mają swojego doradcę podatkowego czy szefowa biura jest doradcą podatkowym i jak najbardziej mogą a nawet powinni w takich kwestiach doradzać.
  • Odpowiedz