Wpis z mikrobloga

Jak to możliwe, że takie podróbki zrobione na pełnego bezczela są legalnie sprzedawane w polskim sklepie internetowym? Wiem, że nie ma tam loga Apple, ale jak to możliwe w 2024 roku, że coś takiego wisi sobie wesoło w katalogu produktów? Apple się tym nie interesuje? #kiciochpyta #prawo #apple

https://www.morele.net/sluchawki-co2-air-pro-12891987/
LoginZajetyPrzezKomornika - Jak to możliwe, że takie podróbki zrobione na pełnego bez...

źródło: Zrzut ekranu 2024-05-31 o 12.55.40

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@LoginZajetyPrzezKomornika: no niestety, dopóki przedmiot nie jest obrandowany danym logiem, to na podstawie samego podobieństwa designu niewiele da się ugrać.
temat znany od lat w przypadku zegarków - chińczycy robią kopie 1:1 znanych i popularnych modeli, tylko że oczywiście nie dają loga Rolex, Omega, tylko jakieś Pagani Design czy inny San Martin - nic się z tym nie da zrobić.
  • Odpowiedz
@advert: Dzięki za info. Znalazłem taki artykuł z video, które mówi jednak, że istnieje coś takiego jak naruszenie wzoru przemysłowego. Gdzieś już o tym słyszałem wcześniej, stąd to mojej pytania. Nie wyobrażam sobie, aby Apple nie zadbało o zabezpieczenie swoich produktów/wzorów w ten sposób, szczególnie, że airpodsy zdefiniowały nowe wzornictwo dla słuchawek.

Czym jest naruszenie wzoru przemysłowego? Roszczenia z tytułu naruszenia prawa z rejestracji wzoru

https://wzoryprzemyslowe-blog.pl/naruszenie-wzoru-przemyslowego/


Tu inny artykuł o
  • Odpowiedz
@LoginZajetyPrzezKomornika: co innego, jak podrobi ich Samsung, a co innego jak zrobi to Chińczyk. Uwalisz tej hydrze łeb, to pojawią się kolejne, ale każda z nich będzie gołodupcem, nie wartym walki, a nawet gorzej, bo oni nawet nie mają tutaj swoich siedzib. To wszystko powstaje w Chinach – kraju rabującym zachód z patentów, przy pozwoleniu swojego państwa. Co innego allegro – nie powinno dopuszczać takich rzeczy, ale to allegro –
  • Odpowiedz
@LoginZajetyPrzezKomornika: jest trudno opatentowac lub zastrzec konkretne kształty / wygląd produktów. Poczytaj sobie o wojnach patentowych, patentowaniu prostokąta itp. Tu chińczyk zmieni minimalnie jeden element i jest cacy - znaków towarowych (logo) nie używa, tak więc naruszeń nie ma. Niestety.

Raczej gorszą plagą są podróbki pełnocenowych produktów - ludzie piszą, że coraz częściej trafiają się takowe nawet w sklepach takich jak mediamarkt czy media ekspert.
  • Odpowiedz
@LoginZajetyPrzezKomornika: no niestety, dopóki przedmiot nie jest obrandowany danym logiem, to na podstawie samego podobieństwa designu niewiele da się ugrać.


@advert: w tym przypadku słuchawki po sparowaniu te podrobione przestawiają się jako AirPods co jest zastrzeżoną nazwą Apple, więc jakby chcieli to da się to zdjąć - tyle że to tak duży problem że każdy ma to gdzieś.

To obecnie gigantyczny problem bo potrafią robić podróbki 1:1 które parują się jak oryginalne. Nawet kupując w dobrym sklepie możesz trafić na podróbki bo ktoś oddał w ciągu 14
  • Odpowiedz
@janeknocny: owszem, a cierpią uczciwi - bo zamiast mieć jako alternatywę sklepy z pewnym towarem i niższą ceną jesteśmy skazani na dystrybucję apple w pełnej cenie :(
  • Odpowiedz