Wpis z mikrobloga

Probierz w rozmowie ze Sławińskim dla #kanalsportowy powiedział, że bardzo zależało mu na tym by Ci którzy nie jadą dowiedzieli się o tym wcześniej, by mogli zaplanować swoje życie etc. Tymczasem ojciec Mateusza Casha powiedział, że nikt się z nim nie kontaktował i ten o braku powołania dowiedział się z mediów XD

Ogólnie to tak. Jeśli nie widzi miejsca dla Casha ze względów językowych, to chyba są dorosłymi ludźmi i mogliby mu powiedzieć, że nie zagrasz w #reprezentacja dopóki nie nauczysz się języka, i koniec tematu. Każdy by wiedział na czym stoi, a tak to nie wiadomo czy on go będzie chciał powołać, czy całkowicie z niego rezygnuje. Dodatkowo powołał tego Bereszyńskiego, który na EURO2020 przy karnym Moraty zamiast biec do obronionej piłki żeby ją wybić, to dzban stał w miejscu i się modlił, i cudem nie straciliśmy bramki po dobitce XD #pilkanozna #mecz
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@iksboks: Do mnie też nikt nie dzwonił z informacją, że nie zostanę powołany. I też dowiedziałem się z mediów, że nie ma mnie w kadrze.

Tylko mnie nikt poważnie nie bierze pod uwagę, tak samo jak (wreszcie) Casha. Widocznie nie ma sensu traktować go jak jajko z powołaniami. I bardzo dobrze.
  • Odpowiedz
@slawek887: To ja wymieniam do kogo nie zadzwonił, a powinien jeśli bawimy się w przedszkole. To tak: Kacper Tobiasz, bramkarz do treningów sprawdzony na MŚ, Marczuk-objawienie sezonu, Dziczek-bo go raz na coś tam powołał to Dziczek miał cichą nadzieję, że pojedzie, a i oczywiście do Fabiana Piaseckiego. Trener nie ma obowiązku dzwonić na 30 powołań do 30 tych co nie jadą, bo Glika Kłos widział na ME, po co? Nikt
  • Odpowiedz
@Sylwiusz89: A o czym Ty piszesz? Cash nie nadaje się do reprezentacji przede wszystkim dlatego, że nie próbuje utożsamiać się z krajem i mam szczerą nadzieję, że to był główny powód, dla którego go olali. Tak samo jak on olał lekcje języka polskiego.
  • Odpowiedz
@slawek887: Roger i Olisadebe też gadali po polsku jak Jan Miodek? Nie jest w takiej formie, aby jechał. Janasowi pamięta każdy brak powołania Frankowskiego na MŚ. Nie pojechał, bo na 21 gier w Wilkach strzelił 0 goli. Analogia. Tu też miał prawo, go skreślić i tyle.
  • Odpowiedz
Roger i Olisadebe też gadali po polsku jak Jan Miodek?


@Sylwiusz89: Branie ich na turnieje to był błąd i zawsze byłem przeciwko takim wymysłom, tak samo jak ze wszystkimi innymi Polańskimi, Perquisami, Obraniakami czy resztą. Niestety, nie na wszystko w tym kraju mam wpływ.

Tu też miał prawo, go skreślić i tyle.


Ale Ty masz problem, że do biednego Mateusza nie było telefonu, że go nie bierze, a nie z
  • Odpowiedz
@slawek887: Czytaj trochę ze zrozumieniem. Selekcjoner nie ma obowiązku dzwonić do nikogo. Powołuję i tyle. Analogia. Totalnie jakoś nie czaisz co ja piszę. A co do Olisadebe i Rogera to akurat oni wywalczyli sobie te powołania uczciwie. Jakby nie Olisadebe to od 1986 roku może do 2006 roku czekalibyśmy na kolejny wielki turniej, a nie do 2002 roku. To co robił Olisadebe w eliminacjach kosmos wtedy. A Roger dał nam
  • Odpowiedz
Totalnie jakoś nie czaisz co ja piszę.


@Sylwiusz89: Ty widzisz pierwsze zdanie, jakie tam napisałeś, czy to ja mam omamy? Przecież wyraźnie narzekasz, że rzekomo Probierz w swoich słowach sugerował, że będzie dzwonił po Cashach, a finalnie nie zadzwonił.

A co do Olisadebe i Rogera to akurat oni wywalczyli sobie te powołania
  • Odpowiedz
@slawek887: Narzekał @iksboks na to. Masz omamy. Szczególnie jakiś Tomek Hajto czy Persil Borysiuk genialnie reprezentowali nasz kraj krystaliczni jak łza. Wchodzisz w takie tematy, że zaraz Władysław Teofil Bartoszewski i Richard Czarnecki stracą prawo zasiadania w sejmie, bo wychowani w innej kulturze, dokładnie brytyjskiej. Nie wiem ile lat miałeś jak grał Olisadebe, ale to my zawdzięczamy Olisadebe awans, a Olisadebe czy z paszportem czy bez i tak gdzieś
  • Odpowiedz
Narzekał @iksboks na to. Masz omamy.


@Sylwiusz89: Ah, faktycznie.

A ta cała ściana tekstu poniżej to dalej w ramach brnięcia w tezę, że Olisadebe uczciwie wywalczył powołania do reprezentacji kraju, z którym łączył go jedynie papierek? Męczy mnie wciąganie w dyskusję ze stawianiem wartości sportowej w kontekście tego, czy komuś obywatelstwo się należy, czy nie. Przecież to 2 kompletnie różne od siebie sprawy. Sam ze sobą prowadź takie monologi.
  • Odpowiedz
@slawek887: Po prostu nie czytasz ze zrozumieniem to jedno. A drugie nie masz szacunku do sportowca dzięki któremu oglądałeś sobie mundial w Korei i Japonii nie w koszulce z nazwiskiem Roberto Carlosa na plecach. Z tym narodem to płyniesz niczym Max Kolonko i Sumliński razem wzięci tworząc teorie spiskowe dziejów, więc skoro nie umiesz dyskutować i czujesz się zmęczony tym, napiszę krótko: dzięki, miło było, ale Olisadebe to szanuj!
  • Odpowiedz
Z tym narodem to płyniesz niczym Max Kolonko i Sumliński razem wzięci tworząc teorie spiskowe dziejów


@Sylwiusz89: Człowieku, to są rzeczy znajdujące się w podręcznikach szkolnych i nawet na wikipedii XD

Dorobek naukowy ludzkości = spiskowa teoria dziejów. Takie kwiatki dzisiaj, a dopiero 11 ( ͡°
  • Odpowiedz
@slawek887: Już trochę się nauczyłem, że gadka z gościem co piszę o jakiejś socjologii, wartościując nauki, nazywa cudakami piłkarzy swojej kadry nie ma sensu. Wybacz, ale przedawkowałeś podręcznik do HiT Roszkowskiego. Według niego hipisi byli mega szkodliwi dla społeczeństwa np. Wg. teorii mongolskich co głosisz, piłkarz co wygrał nam awans na MŚ jest niżej w jakimś jego rankingu niż np. taki reprezentant kraju jak Zachara. Mam nadzieję, że choć wiesz
  • Odpowiedz
@slawek887: Nie zainteresujesz mnie literaturą co czytasz. Domyślam się jakie to pozycje;) Przykład z tymi telefonami, że to co czytasz musi być czytane ze zrozumieniem! Dziwna to była dyskusja, choć słabo dyskutowałeś, nie zapomnę jej nigdy, więc 100 lat życzę w zdrowiu i w szczęściu, abyś mógł według swojej wizji świata oglądać kadrę co na bramce będzie Brzęczyszczykiewicz, na obronie Bąk, na pomocy młody Błaszczykowski, syn Jakuba, a na ataku
  • Odpowiedz
Jeśli nie widzi miejsca dla Casha ze względów językowych, to chyba są dorosłymi ludźmi i mogliby mu powiedzieć, że nie zagrasz w #reprezentacja dopóki nie nauczysz się języka, i koniec tematu. Każdy by wiedział na czym stoi, a tak to nie wiadomo czy on go będzie chciał powołać, czy całkowicie z niego rezygnuje.


@iksboks: I rozumiem, że Probierz miałby mu mówić, by się mył, albo zamykał za sobą
  • Odpowiedz
Nie jest w takiej formie, aby jechał. Janasowi pamięta każdy brak powołania Frankowskiego na MŚ. Nie pojechał, bo na 21 gier w Wilkach strzelił 0 goli. Analogia. Tu też miał prawo, go skreślić i tyle.


@Sylwiusz89:

Ty zupełnie serio porównujesz formę Casha z ostatniego sezonu do formy Frankowskiego z 2006 roku?
  • Odpowiedz
@falden: Sytuacja analogiczna. Jak gość nie miał sezonu życia, a nie jedzie, decyzja się broni. Koncepcja itd. W 2002 roku nie pojechał niejaki Wichniarek. Był mega kotem w 2 Bundeslidze wtedy, ale nie grał w eliminacjach. Wycięcie zdania z kontekstu i przypasowanie go jak się chce nie jest poważne, ale to moje zdanie. Gadanie, że nie jedzie, bo nie gada po polsku, zaraz ktoś powie, że nie wiem kim jest
  • Odpowiedz
Tymczasem ojciec Mateusza Casha powiedział, że nikt się z nim nie kontaktował i ten o braku powołania dowiedział się z mediów XD


@iksboks: a skąd wiesz że nie kontaktował.

- haloo
- słuchaj Mati tu Prodiż, nie jedziesz
- I don't understand
  • Odpowiedz