Wpis z mikrobloga

Używa ktoś uchwytów na telefon z dedykowanym etui typu QuadLock, SPConnect, SKS, Topeak? Jest kilka typów mocowań - do rury sterowej zamiast grzybka, do mostka na opaskę, do mostka na gumki i na kierownicę z wysięgnikiem jak w garminach. Na szosę brałbym ten ostatni, ale na crossa i na MTB który będzie najlepszy? Chcę przesiąść się na nowy telefon, konkretnie Galaxy S22U. Do obecnego uchwytu już nie wejdzie (Topeak z silikonowymi gumkami). Druga rzecz to chcę mieć albo ładowanie indukcyjne, albo power bank. Tylko się zastanawiam, czy ładowanie indukcyjne nie skraca żywotności baterii (w trakcie korzystania z telefonu). Nie wiem, ile S22U wytrzymuje z włączoną nawigacją i mapami, ale na dłuższe wyprawy trzeba mieć dodatkowe źródło energii. Strasznie drogie te uchwyty. Niektórzy polecają tańszy SpiGen, gdzie nakleja się zaczep do telefonu i też nie wiem, na ile to bezpieczne. Dawniej wiele chińskich uchwytów połamałem, a Topeak na pasek z silikonowymi gumkami oraz używany w innym rowerze wodoszczelny uniwersalny pokrowiec trzymają już kilka lat. Zaraz padnie pytanie, czemu nie ten uniwersalny, bo jak chcesz zrobić fotkę, to musisz wyjmować telefon (jeden już tak rozbiłem), ale co mi się w nim podoba, to trochę amortyzuje wstrząsy. #rower #smartfon #quadlock #topeak
  • 4
  • Odpowiedz
@SendMeAnAngel: takie uchwyty to idealny sposób żeby #!$%@? sobie stabilizację w aparacie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tylko się zastanawiam, czy ładowanie indukcyjne nie skraca żywotności baterii


@SendMeAnAngel: nie skraca. Z resztą bateria to część wymienna, przejmowanie się że coś może skracać jej żywotność to XD
  • Odpowiedz
@teryuu: @Stan_Przedzawalowy: A gdzie jeździliście z tym uchwytem? Po czym poznajecie, że coś nie tak ze stabilizacją?

Czy na asfalcie i w lekkim terenie też jest duże ryzyko uszkodzenia stabilizacji?

Nie mam czym robić zdjęć w trasie ani nie mam sensownej nawigacji. Chciałem kupić Quad Locka, aby bezpiecznie wozić S22 UItra, bo na razie leży w domu i używam go tylko jak gdzieś idę pieszo. Boję się też o optykę aparatu, bo do
  • Odpowiedz
A gdzie jeździliście z tym uchwytem? Po czym poznajecie, że coś nie tak ze stabilizacją?


@SendMeAnAngel: po tym że stabilizacja nie działa

Czy na asfalcie i w lekkim terenie też jest duże ryzyko uszkodzenia
  • Odpowiedz