Wpis z mikrobloga

Wstajesz rano, a raczej próbujesz wstać bo paraliż ADHD + zjazd skoro cały dzień jesteś na lekach. Jakoś się zbierasz bo musisz, ogarniasz siebie i śniadanie, zbierasz się do pracy czy coś tam robisz jak masz dzień wolny, bierzesz leki, wracasz do życia, zjazd, leki, życie, sen. I tak się to kręci codziennie xD nie wiem czy też tam macie, ale za każdym razem przed wzięciem leków jak już głowa puchnie to sobie myślę "a na cholerę mi to? Przecież nie muszę tego brać, lol, nic mi nie jest, spisek lekarzy". A następnie łykam 36 mg Concerty i zdaje sobie sprawę, że prawdziwe życie zaczyna się dopiero po wzięciu tego gówna i jak chory na cukrzycę musi brać insulinę tak osoby z ADHD muszą brać leki i tyle. Koniec kropka!

#adhd
  • 22
  • Odpowiedz
@zielony_goblin: hehe tak, a po co mi te leki, jeszcze będę drażliwy jak ktoś będzie mi przeszkadzał w hiperfocusie( ͡° ͡°) a później po wzięciu woooah, ale spokój umysłu i nic nie trzeba robić tylko po prostu być ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Btw Ty uprawiasz jakiś sport?
  • Odpowiedz
  • 2
@Wierzbek zbyt leniwa #!$%@? jestem na sport, ale 90% mojej pracy to ruch więc w samej robocie robię średnio 10-12k kroków + po pracy. No od 2 msc poniżej 10k kroków dziennie nie schodze.

Tak w ogóle to pisząc ten wpis byłem wiadomo... Bez leków ( ͡º ͜ʖ͡º) wjechało śniadanie, Concerta i zgadnij co? Nagle wróciły siły, chęci do życia, w głowie powoli robi się cisza,
  • Odpowiedz
@zielony_goblin: hehe rozumiem Cie, dlatego bawi mnie jak słyszę ze metylodenidat przy zwykłym zażywaniu może uzależniać ( ͡° ͡°)

Nie wiem jak u Ciebie to działa, ale u mnie sport to jest Game changer jeżeli chodzi o funkcjonowanie. Może warto spróbować coś dorzucić np bieganie albo rower
  • Odpowiedz
  • 1
@Wierzbek pomyślę pewnie o tym ( ͡º ͜ʖ͡º) a medi uzależnia i o tym wiem. Uzależnia od dobrego samopoczucia. Wiesz, mam dnia gdzie biorę 2x36 Concerty + 10-20 mg medi, a mam dnia gdzie biorę sama Concerte. To są leki które pozwalają nam funkcjonować i tyle. Sam byłem #!$%@? w MJ, od czasu brania leków jestem czysty od wszelakiego ścierwa od kilku miesięcy, nawet piwa nie
  • Odpowiedz
  • 1
@oCzwartejWstajaPtaki jak już dobierzesz leki to ok 200-300 zł, ja w tym msc wydałem ponad 400 bo leki zmieniałem. Do tego psychiatra raz na 2-3 msc 200-300 zł. U mnie miesięcznie to średnio 300 zł leczenie + witaminy, dużo białka w diecie. No nie wiem, 400 zł "samo ADHD". No i terapia też jest wskazana (w końcu się wybiore) czyli taki full pakiet to nie wiem, koło tysiąca miesięcznie?
  • Odpowiedz
@zielony_goblin: Ale czujesz sie uzależnia tak jak np od papierosów, że musisz zapalić i nie możesz o tym przestać myśleć czy na zasadzie, muszę wziąć bo nie zrobię wszystkiego w robocie? ( ͡° ͡°) ja mam tak, że zapominam o concercie na kilka dni i sobie przypominam żeby wziąć :P
  • Odpowiedz
  • 1
@callver34 miałem odpalać, ale zapomniałem xD tak, brałem ato na początku i działała mega słabo. Może trochę hamowała impulsywność, ale w głowie nadal bałagan. Zrezygnowałem
@Wierzbek tak i nie ( ͡º ͜ʖ͡º) do fajek bym tego nie porównał bo właśnie wróciłem do nikotyny (tym razie w formie saszetek). Biorę rano w pracy (8:00-9:00) zwykle staram się brać jak już głowa "puchnie" i wiem, że zaraz
  • Odpowiedz
@zielony_goblin: Może spróbuj uzyskać od lekarza modafinil off-label, dla mnie 10x lepszy niż metylofenidat. Wadą jest cena: 170 zł za 30 tabsów po 100mg, a niektórzy biorą nawet 300 mg dziennie.
  • Odpowiedz
@zielony_goblin: ja na premierę diablo 4 miałem early access i nie wychodziłem z pokoju przez bite trzy tygodnie, a później nie włączyłem tego już nigdy więcej haha.

Ty to ogólnie jesteś widzę dużo bardziej zaawansowany w metylo. Ja to bardziej casual ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Wierzbek jedni dostają majątek, ja dostałem w spadku po (na 99%) mamie ADHD, po babci ocd (też od strony mamy) no i ZT w pakiecie XD. Te 3 #!$%@? wzajemnie tak mocno działają na siebie, że mam jakby to powiedzieć "podkręcone ADHD"


Co do diablo. No właśnie gramy z różową, ale kapnalem się niedawno, że to kolejny hiperfocus po prostu, za parę dni mi przejdzie. Na razie od totalnego laika
  • Odpowiedz
@zielony_goblin: widzisz ja mam taki mózg że nigdy bym nie ogarnął robienia buildow. Synergie to dla mnie czarna magia i zawsze korzystam z gotowców pozbawiając się całej zabawy ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
  • 0
@Wierzbek ja też trochę mam cechy akustyczne ( ͡º ͜ʖ͡º) np mam coś takiego, że potrafię z pamięci zrzucać mapy czy jakieś miejsca, sytuację z przeszłości. Dosłownie zrzucam w głowie klatkę i jestem w stanie praktycznie odtworzyć wszystkie detale ( ͡º ͜ʖ͡º) czasem jak raz czy 2x przejadę jakaś trasa to później potrafię w myślach ponownie nią przejechać.

I prócz tego
  • Odpowiedz