Wpis z mikrobloga

nie wiem co poszło nie tak i co koleś przy montażu #klimatyzacja źle zrobił, ale woda nie spływa po ściance rury, tylko zlatuje na pełnej i uderza w kolanko na dole powodując przy tym ciągły hałas kapiącej wody, trochę irytujące szczególnie w nocy, jak cały czas słychać w ścianie, że woda kapie.

zastanawiam się co mogę z tym zrobić żeby nie kuć całej ściany.

myślałem nad wymianą tego kolanka na 2 x kolanko 45 stopni, ale wydaje mi się, że jak to będzie dalej na dole to i tak woda wciąż będzie uderzać o to kolanko.

wsadzenie do aktualnego kolanka jakiejś gąbeczki gruboziarnistej też wydaje się słabe, bo obawiam się, że po dłuższym czasie może mógłbym się doczekać grzyba

może komuś coś jeszcze przychodzi do głowy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#budujzwykopem #budowa #remontujzwykopem #remont #budownictwo #dom
cichykacik - nie wiem co poszło nie tak i co koleś przy montażu #klimatyzacja źle zro...

źródło: Bez tytułu

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@cichykacik ja bym to nibco wyrwał i włożył tam karbowaną rurę dedykowaną do odpływu skroplin, jak jest podtynkowo prowadzony odpływ to najczęściej stosuje takie rozwiązanie
  • Odpowiedz
  • 0
karbowaną rurę dedykowaną do odpływu skropli


@rajman: masz na myśli, to że karbowaną będę mógł ułożyć po skosie?
gdzieś czytałem że niby karbowanych właśnie się w ścianie nie zamyka
  • Odpowiedz
@cichykacik no ja bym powiedział że raczej w ścianach to się łączeń nie tynkuje bo zawsze jest ryzyko że puści i będzie kuku, a tak pierwsze łączenie elastyczne masz pod klima a drugie przy odpływie i jest to pewne i bezgłośne
  • Odpowiedz
  • 0
@rajman: @Chris_Karczynski @lobo @Nethiu
problem generalnie jest tylko ze skroplinami z klimatyzacji z drugiego pokoju, czyli ta prawa strona gdzie woda leci beż żadnych przeszkód po prostu na dół, skropliny z lewej mają do pokonania dwa zakręty za nim zaczną lecieć bezpośrednio w dół i to tak jakby powodowało, delikatnie wyhamowanie i może sobie ścieka ładnie po ściance zamiast chamsko lecieć w dół
  • Odpowiedz
ja bym to nibco wyrwał i włożył tam karbowaną


@rajman: Nie będzie tak, że w tych zagłębieniach będzie zostawała woda i finalnie po dłuższym czasie nazbiera się tam syf? Nie powinno stosować się gładkiego węża lub rur?
pangolin - > ja bym to nibco wyrwał i włożył tam karbowaną

@rajman: Nie będzie tak, ...

źródło: 16m

Pobierz
  • Odpowiedz
@pangolin ale to nie jest wąż do skroplin, tylko jakiś peszel kablowy ( ͡° ͜ʖ ͡°) taki prawilny ma wewnątrz taką wkładkę ze w praktyce jest gładki
  • Odpowiedz