Wpis z mikrobloga

nie potrafisz nawet podjąć rzeczowej dyskusji


@Tomba: Z katolikami jaki i pozostałymi fanatykami religijnymi nie ma czegoś takiego jak rzeczowa dyskusja, bo wszystko zawsze kończy się i tak argumentem, że "bóg tak chciał" lub "to udowodnij że boga nie ma/ że bóg tego czy tamtego nie zrobił"

To ludzie wierzący wmawiają nam, że dany bóg zrobił to czy tamto, więc to na nich spoczywa obowiązek udowodnienia tego, jednocześnie co mądrzejsi zdają
  • Odpowiedz
  • 2
@dr_papieros antyklerykał rozumiem skąd się u Ciebie wziął. I podzielam poniekąd Twoje zdanie, bo jako katolik widzę jak organizacja kościoła gnije i się rozkłada, dzięki ludziom którzy nigdy nie powinni być duchownymi (bo z duchowością nie maja nic wspólnego, bardziej z hedonizmem). Natomiast ja osobiście nie zgadzam się z tezami ateistow, ze wszystko jest dziełem chaosu. Im bardziej się człowiek zaglebia w naukę tym wyraźniej widać, że ktoś "przyłożył rękę" do stworzenia
  • Odpowiedz
  • 3
@mirun1717 widocznie takich #!$%@? rozmówców sobie dobierasz. Zapewniam Cię ze wiara chrzescijańska nie stoi w opozycji do nauki, a wręcz oddziela sacrum od świata materialnego. Nawiasem mówiąc takie podejście sprawiło, że nauka w Europie rozwinęła się do tak zaawansowanego poziomu.
  • Odpowiedz
@Tomba: ooo i to szanuję. Ciekawy człowiek, który argumentuje swoje racje w sposób normalny, bez wyzwisk i krzyków. Tylko smutne że na wszystkich zadeklarowanych i uczestniczących w zyciu kościoła, mszach, czy nazwijmy to uroczystościach kościelnych katolików jesteś dosłownie trzecią osobą która to potrafi. Nie musimy się zgadzać w swoich poglądach, ale wypada się szanować
  • Odpowiedz
  • 2
@dr_papieros pomimo, że jestem katolikiem staram się patrzeć krytycznie i kwestionować pewne rzeczy, aby móc dojść do dobrych wniosków. Również doceniam Twoje racjonalne podejście i otwarty umysł. Szanuje zawsze rozmówcę i staram się zrozumiem jego punkt widzenia i perspektywę.
Pozdrawiam ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Tomba: Tak z ciekawości, jak Ty byś chciał rzeczowo rozmawiać o wierze? Akt wiary sam w sobie w dowolną rzecz przynosi profity (no ale placebo też działa) i to zostało udowodnione naukowo. Ale cała reszta to tylko wymysły poszczególnych ludzi, jak chcesz te "wymysły" konfrontować z nauką?
  • Odpowiedz
  • 0
@kam3o wiara w dzieło stworzenia to też wiara i można na tej bazie prowadzić bogate i rzeczowe dyskusje. Rozmowa o tym czy jest to dziadek z brodą, pan z turbanem czy inny kryszna też mija się z celem moim zdaniem, bo to są po prostu próby wytłumaczenia czegoś mistycznego i transcendentnego. A w samą transcendencję we wszechświecie czy dzieło stworzenia ja osobiście wierzę i mamy ku temu wiele naukowych wskazówek (ale nie
  • Odpowiedz
@Lardor: ale co ma przyjęcie komunie do nazwania typa w internecie pajacem xDD nigdy nie rozumialem tej waszej małpiej logiki. No ale takie oczywiste mentalne fikołki zawsze będą wychodzić jeśli ktoś chce na siłę pokazać czyjąś "hipokryzję"
  • Odpowiedz
@dr_papieros kolega rozumiem ateista i wierzy, że wszechświat jest dziełem przypadku?


@Tomba
no na to wskazuje jakies 200 lat badań ludzkości. Ja raczej zaufam im niż jakiejś jednej książce, wierzac na słowo i w bajki o dziadku na chmurce.
  • Odpowiedz
@Tomba
Kiedy w ciagu 7 dni stworzenia bóg stworzyl i zabił dinozaury? Nic niema w biblii o dinozaurach.

Wiesz ze dinozaury żyły na ziemi 1000 razy dłużej niz ludzie? 200 mln lat, ludzie tylko 200 tysięcy. Czemu nic niema w Biblii o tej kwestii?

  • Odpowiedz
  • 0
@Sarza01 czy potrafisz się odnieść do oryginalnego pytania? Czy będziesz tak się przerzucać bezsensownymi komentarzami. Pokaz proszę naukowe dowody na przypadkowość wszechświata. Chętnie się z nimi zapoznam
  • Odpowiedz
@Tomba
przecież to jest dowód. W bibli nic niema o dinozaurach, sami je odkrylismy jako ludzie. A żyły tu o wiele dluzej od nas. To sa fakty.

Powiedz tam bogu nastepnym razem o dinozaurach bo moze nie wie.

Mechanika kwantowa potwierdza przypadkowosc wszechświata - super pozycja kwantowa: obiekt może znajdować sie jednocześnie w wielu stanach - 100% przypadkowosc zalezna od obserwacji.
  • Odpowiedz
  • 0
@Sarza01 to jak wytłumaczysz istnienie praw natury/fizyki? Czemu podlegamy tym prawom? Matematyka została wynaleziona czy odkryta? Jesli to wynalazek ludzki to dlaczego matematyka jest prawdziwa niezależnie od tego gdzie znajdujesz się we Wszechświecie?
  • Odpowiedz
  • 0
@Sarza01 natura mechaniki kwantowej tez nie jest w pełni poznana. Nie wiemy też czym jest 95% brakującej materii we wszechświecie. Nawet nie wiemy od czego się wszystko zaczęło, bo ostatnie obserwacje jwst zaprzeczają kalkulacjom wieku wszechświata. Nie wiemy praktycznie nic, ale widzę że Ty juz wiesz wszystko, nawet to ze wszystko jest dziełem przypadku. Wiesz jak małe jest prawdopodobieństwo powstania wszechświata z tak ściśle dobranymi stałymi? 10^10^123. Ogarnij sobie wielkość tej liczby
  • Odpowiedz
@Tomba: Dlaczego wierzący udają, że odpowiedź "Bóg stworzył" w ogóle można traktować jako odpowiedź na pochodzenie czegokolwiek? To przecież nie tłumaczy kompletnie niczego, jakby na pytanie "jak działa to urządzenie?" dostać odpowiedź "czary-mary i działa" po czym usatysfakcjonowany zakończyć temat. Idiotyczne, wstawienie sobie postaci inteligentnego projektanta serio zamyka dla ciebie kwestię powstania wszechświata? To jest bardziej wyczerpujące niż wyjaśnienia wiodące w nauce, bez żadnej magii?
  • Odpowiedz
@Tomba wiem tyle ze niema dowód na istnienie boga, a jest dowod na istnienie dinozaurów. Do tego bóg bedac wszechmogący i wiedzący, nie widzial nic o dinozaurach. Ten prosty eksperyment myślowy pozwala mi stwierdzić ze to dinozaury sa prawdziwe, a bóg to bajki..
  • Odpowiedz