Wpis z mikrobloga

Jest dobrze, nawet nie zdajecie sobie sprawy jak mnie ta pszenica cieszy. Mimo że miejscami przy strzelaniu w źdźbło trochę pozasychała. Tak innymi miejscami sięga do połowy maski c330, nigdy tak wysoko nie musiałem podnosić lanc od opryskiwacza w pszenicy. A to wszystko na 130-140kg azotu, i bez nawozów sztucznych przedsiewnie. No plus jeszcze 34kg azotu na kłos, jako dawka jakościowa. Raduje ta ziemia, pszenica moje serce, umysł, to chyba ostatnia rzecz która trzyma mnie na tym świecie. A może ciągle nawet rodzi jak to ujął pewien stary człowiek...

Ziemia człowieka wydała, i ziemia człowieka zje, ale za to trzeba ją wielbić..


A ona rośnie walczy mimo że wyszła fitoksyczność po herbicydzie, po przymrozkach, susza ją męczyła, a ja ją ratowałem, wkładałem coś od siebie...
#przegryw #rolnictwo
T.....e - Jest dobrze, nawet nie zdajecie sobie sprawy jak mnie ta pszenica cieszy. M...

źródło: IMG_20240529_212405

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
@TrzyGwiazdkiNaPagonie: Wyrazu podziwu i szacunku od mieszczucha którego największym sukcesem rolniczym jest 5 krzaków pomidorów koktajlowych na balkonie. Mega robota, tylko Ty wiesz ile pracy Cię to kosztowało. Będziemy wdzięczni za polskie jakościowe zboże i dobry chlebek :)
  • Odpowiedz