Wpis z mikrobloga

Kilka miesięcy temu pisałem, że nigdy nie nauczę się Rust, ale w sumie nie jest taki trudny, praca z Tauri i React naprawdę teraz jest prosty.
Chyba polubiłem Rust, nawet można łatwo się komunikować za pomocą "invoke" <3

Polecam Rust + React

Tylko do teraz nie rozumiem, czemu trzeba kopiować zmienną przed zmianą jej. mut to prawie jak const w naszym JS.
W sumie to logiczne, ale w JS to prostsze.

Ja umiem może Rust tak na -1^6/10, dlatego unikam go jak ognia! Ale czasami muszę z nim się zetknąć jak pracuje z Tauri.

#programowanie #rustlang #tauri
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@aptitude: W sumie każdy ma własny talent, pewnie nikt nie pokona mnie w PHP, ja koledze napisałem w kilka minut skrypt z curl do pobierania aktualnych dat autobusów dla osób na wózku <3
  • Odpowiedz
Tylko do teraz nie rozumiem, czemu trzeba kopiować zmienną przed zmianą jej. mut to prawie jak const w naszym JS.

W sumie to logiczne, ale w JS to prostsze.


@aptitude: ?

let x = 1; bedzie jako tako jak const
  • Odpowiedz
  • 0
Pewnie chodzi o przekazywanie zmiennej do funkcji bo kompilator krzyczy. ;)


@BreathDeath: Dokładnie! Ten kompilator Rusta krzyczy ciągle na mnie :C
Dlatego wole JS/TS!

Ale za to kompilator Rust'a ma naprawdę przyjemne i informacyjne komunikaty.
  • Odpowiedz
  • 0
i słusznie zapewne


@Hauleth: Nie jestem programistą Rust, jestem tylko zmuszony do Rust.
W sumie to spoko język, znam go, ale ja głownie znam React, NodeJS i PHP.
  • Odpowiedz
@aptitude: osobście odbiłem się od Rusta, ale to wynika z tego, że nieco inaczej podchodzę do programowania z poziomu embedded, gdzie zarządzanie każdym zasobem oraz czasem dostępu do pamięci jest kluczowe.

Osobiście bardziej mi się ZIG spodobał i imo ma pewne dobre cechy rusta, ale również daje większą kontrole programiście nad wszystkim co robi.

Czasem zazdroszczę programistom front/back endowym wysokopoziomowości i braku przejmowania się zasobami (do pewnego stopnia), ale później
  • Odpowiedz
ale później czytam o tych Frameworkach i mi przechodzi


@sorek: Dobrze to ująłeś.

Ale dla mnie ZIG jest jeszcze bardziej nieczytelny, no i fakt że nie posiada Borrow checkera zupełnie go skreśla.
  • Odpowiedz
@aptitude: -1^6 do talej -1, ewentualnie -7 patrząc jako składnię rusta.

Ja tam wolałbym mieć całość w Ruście napisaną w przykładowo w Perseus, ale ja nie jestem WebDevem.
  • Odpowiedz