Wpis z mikrobloga

ćwiczę sobie gre na giełdzie, narazie na demo (gragieldowa.pl) tak żeby się pobawić w różne strategie, idzie mi narazie świetnie xD

Jakie są wasze strategie inwestowania tak w skrócie? Swing trading/ trend following/ day trayding/ shortowanie/ czy coś innego? Analiza techniczna, fundamentalna, mix, czy coś innego? To luźne pytanie otwarte :)
#gielda
nilmerg - ćwiczę sobie gre na giełdzie, narazie na demo (gragieldowa.pl) tak żeby się...

źródło: 20240527201243

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
  • 0
long term averaging


@lubaluft: czyli kupujesz z myślą o trzymaniu przez wiele lat? A jak dobierasz spółki? Czy może bardziej obligacje, etfy, złoto i inne "bezpieczne" opcje preferujesz?
  • Odpowiedz
@nilmerg: Kompozycja portfela jeśli chodzi o obligacje, złoto, akcje to już zalezy od tego jaką stratę jesteś w stanie znieść.

Natomiast co do akcji to głównie globalny etf.
  • Odpowiedz
  • 1
@nilmerg moja strategia to było kupowanie spółek które znam, kojarzę i wydają się stabilne :)
Działało dość długo i nawet było kilka bardzo dobrych trafień, ale irytuje mnie coroczna wymiana korespondencji z US i teraz przenoszę powoli na brytyjski rachunek. Wszystko idzie w spółki dywidendowe.
  • Odpowiedz
Jakie są wasze strategie inwestowania tak w skrócie?


@nilmerg: ładuje wszystko w obligacje, lokaty i etf na sp500. Czasem jak widzę że coś jest taniego to kupuje za małe pieniądze na przykład ostatnio kupiłem se pepco z dupy i urosło xD to nie jest porada inwestycyjna bo #!$%@? się znam. A jak coś spadnie to trzymam tak długo aż urośnie.
  • Odpowiedz
  • 0
podkapales fomo bo ludzie tu zarobili i piszą, że tylko będzie rosło? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@IkdapS_: raczej na spokojnie do tego podchodzę i póki nie będę na demo "zarabiał" to nawet się nie pcham na prawdziwy rynek xD
  • Odpowiedz